Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hotovo. Djokoviča nepustili do Austrálie, titul neobháji a čaká na deportáciu

Austrálska vláda zrušila vízum srbského tenistu Novaka Djokoviča a nariadila mu opustiť krajinu. Líder svetového rebríčka a obhajca titulu na Australian Open nesplnil prísne vstupné požiadavky, uviedli miestne úrady.

05.01.2022 17:03 , aktualizované: 23:17
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič s trofejou z Australian Open 2021.
debata (558)

Podľa najnovších informácií mu neuznali víza a teda 33-ročnej stálici nebol umožnený vstup do Austrálie. Hoci právnici chystajú odvolanie, šance svetovej jednotky na obhajobu titulu sú minimálne.

„Austrálsky minister zdravotníctva Greg Hunt potvrdil, že Djokovič nepredložil adekvátny dôkaz na to, aby mohol do krajiny vstúpiť. Z tohto dôvodu bude poslaný späť domov,“ napísal na twitteri Oliver Brown, šéfredaktor športu v The Telegraph.

Podľa viacerých popredných médií by Djokovič mal vo štvrtok nasadnúť do lietadla a vrátiť sa do Srbska.

„Osoby, ktoré pri vstupe nemajú platné vízum, alebo im bolo zrušené, budú zadržané a vyhostené z Austrálie,“ cituje miestne úrady agentúra AFP.

Televízia BBC s odvolaním sa na austrálske médiá informovala, že z krajiny by ho mali vyhostiť ešte vo štvrtok, no Djokovičovi právnici rozhodnutie vlády podľa všetkého napadnú.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión pricestoval do krajiny, aby mohol obhajovať titul na Australian Open.

Síce dostal lekársku výnimku, no v stredu mal problémy po prílete do Melbourne, kde zistili, že nemá správne vízum potrebné na vstup. Zadržali ho na letisku, kde ho strážili v uzavretej miestnosti.

Podľa agentúry DPA mal Djokovič v stredu problémy pri prílete do Melbourne, kde zistili, že 20-násobný grandslamový šampión nemá správne vízum.

Novak Djokovič Čítajte viac Srbi vysvetľujú výnimku. Je za tým celiakia, s ktorou Djokovič bojuje

Nad účasťou Djokoviča na turnaji visel dlho otáznik. Srb odmietal povedať, či je zaočkovaný proti koronavírusu, čo je podmienka hostiteľského štátu Viktória.

Deväťnásobný šampión z Melbourne tvrdil, že informácia o očkovaní je jeho súkromná vec. V utorok prostredníctvom sociálnych sietí oznámil, že dostal zdravotnú výnimku a mieri do Melbourne, kde chce zabojovať o rekordný 21. grandslamo­vý titul.

Na to sa však ozval austrálsky premiér Scott Morrison, podľa ktorého Djokovičov štart na Australian Open ešte nie je hotová vec.

O účasti na turnaji a udelení výnimky síce rozhodujú organizátori, ale vstup do krajiny musí odsúhlasiť federálna vláda. Tá je zodpovedná za opatrenia na hraniciach a víza.

Rovnako ako všetci nezaočkovaní cestujúci, ktorí chcú na základe výnimky vstúpiť do Austrálie, musel Djokovič po prílete doložiť príslušné dokumenty imigračným úradníkom.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

558 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Australian Open