Nadal i Djokovič pripustili drámu. Čaká ich veľká bitka o finále

Španielsky tenista Rafael Nadal potvrdil pozíciu favorita a postúpil do semifinále grandslamového turnaja Roland Garros.

09.06.2021 18:32
Rafael Nadal Foto: ,
Rafael Nadal počas zápasu s Diegom Schwartzmanom.

Tretí nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále desiateho hráča pavúka Argentínčana Diega Sebastiana Schwartzmana 6:3, 4:6, 6:4 a 6:0.

V boji o finále sa stretne v najočakávanejšom zápase turnaja s Novakom Djokovičom. Srb si taktiež v troch setoch poradil s Talianom Matteom Berrettinim 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5.

Obhajca titulu prelomil v 1. sete súperové podanie ako prvý, čistou hrou na 4:2. Argentínčanovi sa síce vzápätí podaril rebrejk, no ihneď na to opäť pustil svoj servis a Španiel dopodával set do víťazného konca.

V druhom stratil Nadal servis v druhej hre, no v piatom geme zrušil výhodu súpera a Schwartzmana brejkol.

Barbora Krejčíková Čítajte viac Životný úspech. Češka si v Paríži zahrá semifinále, vyzve Sakkariovú

Rozhodujúcim momentom setu bola desiata hra, keď si Španiel za stavu 4:5 neudržal podanie.

Schwartzman premenil hneď prvý setbal. Nadalová séria v počte víťazných setov na Roland Garros sa tak skončila na čísle 36.

Trinásťnásobného šampióna parížskeho turnaja však tento moment vôbec nepoznačil a ďalší priebeh zápasu sa konal úplne v jeho réžii.

V treťom sete nepustil súpera ani raz k brejkbalu, v deviatej hre mu vzal servis a v desiatom geme premenil hneď prvý setbal.

Najlepší tenisti všetkých čias Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Andre Agassi

V štvrtom sete už dominoval a vyhral ho 6:0. Zápasovú bilanciu so Schwartzmanom vylepšil Nadal na 11:1.

Muži – dvojhra – štvrťfinále:
Rafael Nadal (Šp.-3) – Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-10) 6:3, 4:6, 6:4, 6:0, Novak Djokovič (Srb.-1) – Matteo Berrettini (Tal.-9) 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5.

Viac na túto tému: #Rafael Nadal #Diego Schwartzman #Roland Garros 2021