Úder bez rakety? Kvitovej súperka rozosmiala fanúšikov i seba

Zanechala sympatický dojem. Osemnásťročná Kanaďanka Leylah Fernandezová čelila v sobotňajšom 3. kole tenisového Roland Garros skúsenej Petre Kvitovej.

04.10.2020 07:57

Češka sa v prvom sete dopustila viacerých chýb, prehrávala už 1:5, no napokon ho vyhrala 7:5 a ďalší 6:3.

Maximálne nasadenie mladej súperky s ekvádorsko-filipínskymi koreňmi dokazuje aj situácia z úvodnej sady, keď ju od zisku setu delili dve loptičky.

Úder o 12 rokov staršej protihráčky odvrátila tak, že jej z ruky vypadla raketa. Napriek tomu sa otočila a za loptičkou sa rozbehla bez nej…

„Škoda, že to nezahrala rukami. Tomu sa hovorí nasadenie,“ znela jedna z reakcií na sociálnej sieti Twitter.

Pobavila sa aj samotná montrealská rodáčka, ale len na chvíľu. Kvitová sa totiž vrátila do zápasu a tešila sa z postupu do osemfinále, v ktorom ju čaká Číňanka Šuaj Čang.

Viac na túto tému: #Petra Kvitová #Roland Garros #Leylah Fernandezová