Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Navrátilová: Je mi Federera aj Sereny ľúto. Stratili šancu

Tridsať rokov sa pohybovala vo vrcholovom tenise. Martina Navrátilová zažila vo svojej bohatej a úspešnej kariére hocičo. Aj napriek tomu odkazuje svojim nasledovníkom...

14.05.2020 19:01
Roger Federer Foto: ,
Roger Federer.
debata (6)

"Keby som bola v ich koži, zrejme by som sa zbláznila z toho, že nemôžem hrať,“ neskrýva Navrátilová.

Šesťdesiattriročná rodáčka z Prahy označila situáciu za bezprecedentnú. "Kedysi najväčšie turnaje rušili iba kvôli vojnám a teraz tu máme pandémiu,“ pokračovala.

Navrátilová si myslí, že na ňu najviac doplatia skúsení hráči. Obzvlášť tí najlepší.

"Pre hráčov ako sú Roger Federer či Serena Williamsová je to stratená šanca. Je mi ich ľúto, lebo prišli o rok i šancu získať ďalšie grandslamové triumfy,“ doplnila Navrátilová pre Laureas.com.

Williamsová má zatiaľ na konte 23 grandslamových triumfov. Americká suverénka ostatných rokov chce urobiť všetko preto, aby sa minimálne vyrovnala rekordérke Margaret Courtovej s 24 triumfami.

Serena Williamsová. Foto: SITA/AP, Lee Jin-man
Serena Williamsová. Serena Williamsová.

Federer má o tri triumfy menej ako mladšia zo sestier Williamsových. Svoj 21. v poradí mohol pridať na Wimbledone, ale ten sa kvôli koronavírus nekoná.

"Všetci sú na rovnakej lodi, ale pre starších hráčov ako Rafael Nadal, Roger či Serena to bude náročnejšie v porovnaní s mladšími kolegami.

Držím im palce, lebo čelia súperovi, ktorého nemôžu zdolať. Len dúfajú, že pôjde preč a oni budú môcť budúci rok znova hrať,“ zamyslela sa Navrátilová.

Martina Navrátilová. Foto: SITA/AP, Tim Ireland
Martina Navrátilová. Martina Navrátilová.

Kto z veľkej mužskej tenisovej trojky je v najmenej výhodnej situácii?

"Roger, nakoľko je najstarší. Musí sa s tým však vyrovnať. Ako povedala Billie Jean Kingová – šampióni sa prispôsobia,“ uzavrela Navrátilová.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #Roger Federer #Martina Navrátilová #Serena Williams #koronavírus