Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Murray si uťahoval z Djokovičovho bicepsu. Po tom, ako zostavili perfektného hráča

Keďže počas pandémie koronavírusu nemôžu tešiť fanúšikov svojimi výkonmi na kurte, tenisové hviezdy Novak Djokovič a Andy Murray sa rozhodli spríjemniť svojim priaznivcom piatkový večer verejným videorozhovorom na rôzne témy.

18.04.2020 20:22
Novak Djokovič, Andy Murray Foto: ,
Novak Djokovič (vľavo) a Andy Murray.
debata

Dostali tiež zaujímavú otázku – vytvorte „perfektného hráča“, na základe jednotlivých úderov a mentálnej sily. V dvoch zo siedmich hodnotených parametroch sa zhodli a dvakrát si navzájom vymenili komplimenty.

Novak Djokovič za hráča s najlepším servisom vybral Američana Johna Isnera, britský tenista sa rozhodol pre Austrálčana Nicka Kyrgiosa. Druhým parametrom bol return, kde sa grandslamoví šampióni vybrali navzájom. Niet sa čomu čudovať, keďže obaja štatisticky patria medzi hráčov s najlepším príjmom súperovho servisu. Obaja svoj výber aj krátko zdôvodnili.

„Hrať proti tebe na každom povrchu bola vždy výzva. Z troch mojich najväčších rivalov – Rafa, Roger a ty – si myslím, že najťažšie bolo podávať práve proti tebe. Cítil som, že všetko sa mi vráti späť,“ povedal Djokovič, na čo mu Murray odvetil.

„Ďakujem, cením si to. Ja vyberám teba, pre rovnaké dôvody, čo si povedal. Je ťažké dať proti tebe eso a získavať ľahké body,“ uviedol dvojnásobný olympijský šampión.

Podobná situácia nastala aj pri bekhende. „Z bekhendu robíš veľmi málo chýb a dokážeš meniť smer. Myslím si, že na tvrdom povrchu nikto iný nevie zahrať taký defenzívny úder,“ skonštatoval Murray a rodák z Belehradu reagoval:

„Vybral by som teba. Konzistentnosť a skutočnosť, že nerobíš veľa chýb robí tvojmu súperovi život veľmi náročný. Nemohol som sa dostať cez túto stranu, keď som hral proti tebe.“

V prípade forhendu zvolil Andy Murray antukového špecialistu Rafaela Nadala, Djokovič sa po dlhšej úvahe napokon rozhodol pre Argentínčana Juana Martina Del Potra.

V ďalších dvoch aspektoch sa zhodli. Podľa nich najlepším volejom disponuje 20-grandslamový šampión Roger Federer a najväčším bojovníkom na kurte je už spomenutý Nadal.

„Je jasné, že má mentalitu šampióna. A to si myslím, že z nás štyroch bol najviac zranený. Každú druhú sezónu má nejaké problémy, ale vždy sa mu poradí vrátiť,“ povedal Djokovič.

Záverečným parametrom bola fyzická pripravenosť, kde Djokovič ocenil už bývalého tenistu Davida Ferrera. Murray si po tretíkrát vybral aktuálnu svetovú jednotku zo Srbska.

„Veľký potenciál má Gael Monfils. Videl som ho robiť neskutočné veci. Vybral by som však teba, hoci biceps, ktorý teraz ukazuješ nie je veľký,“ vtipne zakončil zaujímavú debatu Andy Murray.

debata chyba
Viac na túto tému: #Andy Murray #Novak Djokovič