Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Škrt pred Českom. Hrbatý prišiel o Kližana

Slovenskí tenisti sa v bratislavskom kvalifikačnom súboji proti Čechom (6.- 7. 3.) o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2020 predstavia bez Martina Kližana. Dlhoročný skúsený reprezentant má zlomenú ruku. V spravodajstve Rádia Slovensko to potvrdil kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý.

29.02.2020 07:50
Martin Kližan Foto: ,
Dominik Hrbatý (vpravo) sa bude musieť proti Česku zaobísť bez Martina Kližana.
debata

„Kližan hrať nebude a nahradí ho deblista Igor Zelenay. Práve štvorhra môže byť v tomto zápase rozhodujúca,“ uviedol Dominik Hrbatý, ktorý bol nedávno aj osobný tréner Kližana.

Niekdajší hráč prvej svetovej tridsiatky sa tento týždeň predstavil na turnaji ATP 250 na antuke v čilskom Santiagu. Po dvoch víťazstvách v kvalifikácii sa Kližan prebojoval do hlavnej súťaže, kde v 1. kole prehral s Argentínčanom Federicom Delbonisom.

Kapitán tímu SR Hrbatý už predtým nominoval štyroch hráčov, ktorí sa predstavia v prvom postfederálnom derby proti Česku. Na základe postavenia v rebríčku ATP je slovenskou singlovou jednotkou Andrej Martin, ktorý figuruje na 95. mieste.

Okrem neho boli nominovaní aj Norbert Gombos (103.), Jozef Kovalík (120.) a deblový špecialista Filip Polášek (7.). Aktuálne donominovaný Igor Zelenay je v deblovom rebríčku na 70. mieste.

Stretnutie sa uskutoční 6. – 7. marca v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave, pričom sa bude hrať na antuke pod zatvorenou strechou.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Kližan #Igor Zelenay #Dominik Hrbatý #slovenskí tenisti #českí tenisti