Držte už... Čo odkazoval Djokovič fanúšikom?

Finále Australian Open medzi Novakom Djokovičom a Dominicom Thiemom bolo plné emócií. A to najmä na strane Srba.

03.02.2020 08:25
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič.
debata (70)

Po nedeli už osemnásobný šampión z Melbourne vstúpil do zápasu pokojne – aspoň na prvý pohľad. Vyhral prvý set, zdalo sa, že na ceste za ďalším titulom ho už nič nezastaví.

Napriek tomu mu v žilách vrela krv. Podľa viacerých zahraničných médií mal Djokovič kričať do hľadiska nie práve slušné – držte už huby!

Navyše, v druhom sete prišiel ďalší moment, ktorý staronovú svetovú jednotku rozladil. Hlavný rozhodca ju za stavu 4:4 dva razy upozornil na nedodržanie časového limitu pri zahájení servisu, podľa pravidiel stratil prvé podanie, následne celý gem a tiež druhý set.

To už Djokovičovi rupli nervy. Arbitra počas odchodu k lavičkám poklepkal po teniske, za čo môže podľa pravidiel dostať pokutu 15-tisíc austrálskych dolárov.

Aby toho nebolo málo, ešte mu ironicky odkázal: „Skvelá práca, kamarát. Pripadáš si byť teraz slávny? Misia splnená,“ kričal Djokovič.

Napriek tomu žiaril sedemnásťnásobný grandslamový šampión po zápase šťastím. Jednak ho pri srdci hrialo víťazstvo, veľkú hlavu si nemusí robiť ani z prípadnej pokuty – veď za triumf zinkasoval viac ako 4 milióny dolárov (pred zdanením), počas kariéry 140 miliónov.

„Toto je môj najobľúbenejší turnaj,“ vravel už spokojne do mikrofónu.