Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Polášek s Dodigom sú už v osemfinále. Budú čeliť legendám?

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig postúpili do osemfinále štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

24.01.2020 06:18
Filip Polášek, Ivan Dodig Foto: ,
Filip Polášek (vpravo) s Chorvátom Ivanom Dodigom.
debata

Polášek a Dodig v 2. kole vyradili austrálske duo Chris Guccione, Matt Reid za 69 minút 6:3, 6:4. Víťazi premenili druhý mečbal, prvý pri vlastnom podaní. Semifinalisti vlaňajšieho Wimbledonu zatiaľ nepoznajú svojich súperov v osemfinále. Za istých okolností nimi môžu byť americké deblové legendy Bob a Mike Bryanovci.

Polášek a Dodig už majú istotu spoločnej prémie 62 000 AUD pred zdanením a 180 bodov do svetového deblového rebríčka ATP. V jeho onlajn vydaní figuruje Polášek na deviatom mieste – najvyššie v kariére.

Nasadené štvorky turnaja Polášek a Dodig v každom z oboch setov raz brejkli svojich súperov a sami odolali všetkým trom brejkovým možnostiam Austrálčanov. Hneď na začiatku druhého setu sa potvrdením rýchleho brejku ujali vedenia 2:0 a tento náskok si udržali až do konca.

Prvý mečbal mali už v deviatom geme pri podaní Guccioneho, napokon si museli na rozuzlenie počkať do nasledujúceho gemu a servisu slovenského tenistu. Postupujúci nazbierali 23 víťazných úderov, ich súperi šestnásť. Slovensko-chorvátske duo už teraz výrazne vylepšilo svoj výsledok z predošlého grandslamového turnaja US Open, kde skončilo v úvodnom kole.

Australian Open 2020 – štvorhra mužov – 2. kolo:
Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.-4) – Chris Guccione, Matt Reid (Aus.) 6:3, 6:4

debata chyba
Viac na túto tému: #Filip Polášek #Australian Open #Ivan Dodig