Bez drámy. Polášek s Dodigom sú v druhom kole

Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa prebojovali do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

22.01.2020 06:58
Filip Polášek, Ivan Dodig Foto: ,
Filip Polášek (vľavo) s Ivanom Dodigom.

V úvodnom kole ako nasadené štvorky zdolali domáci pár Blake Ellis, Alexej Popyrin 7:6 (11), 6:3.

V tajbrejku úvodného dejstva nevyužili vedenie 6:1 a v jeho ďalšom priebehu čelili trom setbalom. Dramatickú koncovku však napokon zvládli.

Druhý set bol už v réžii vlaňajších wimbledonských semifinalistov, ktorí po brejku vo štvrtom geme odskočili Austrálčanom na 4:1.

Už v prvom kole Australian Open skončil druhý slovenský zástupca Igor Zelenay. Rodák z Trenčína s Čechom Romanom Jebavým podľahli americko-chorvátskej dvojici Austin Krajicek, Franco Skugor 4:6, 7:6 (4), 3:6.

Mrzieť ich mohol najmä začiatok rozhodujúceho setu, v ktorom za priaznivého stavu 1:0 nevyužili pri podaní súpera štyri brejkbaly.

Najlepším výsledkom Zelenaya vo štvorhre na Australian Open tak zostane tretie kolo z roku 2010, keď bol jeho deblovým partnerom Nemec Philipp Marx.

Muži – štvorhra – 1. kolo:
Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (4-Chor./SR) – Blake Ellis, Alexej Popyrin (Austr.) 7:6 (11), 6:3
Austin Krajicek, Franco Skugor (USA/Chor.-16) – Roman Jebavý, Igor Zelenay (ČR/SR) 6:4, 6:7 (4), 6:3

Kužmová v Austrálii nekončí

Slovenská tenistka Viktória Kužmová a Bieloruska Alexandra Sasnovičová si zabezpečili postup do druhého kola štvorhry na Australian Open.

Vo svojom úvodnom vystúpení si poradili s domácim párom Alexandra Bozovicová, Amber Marshallová 6:2, 4:6, 6:3.

Austrálčanky sa v hlavnej súťaži predstavili na základnej voľnej karty, no semifinalistkám vlaňajšieho US Open vzdorovali takmer dve hodiny.

V prvom sete favorizovaný pár nepustil Austrálčanky takmer k ničomu. Pri svojom podaní Kužmová a Sasnovičová prišli iba o päť loptičiek a nemuseli čeliť ani jednému brejkbalu. Samy dva brejkbaly zužitkoval a za 25 minút sa dostali do vedenia 1:0 na sety.

V druhom dejstve domáce hráčky zlepšili hru, začali na ich konto pribúdať víťazné údery a vďaka dvom prelomeným servisom si vynútili rozhodujúci tretí set.

Záverečné dejstvo bolo dlho veľmi vyrovnané, hoci šance na vytvorenie si rozhodujúceho náskoku mali oba páry. Rozhodujúci bol napokon ôsmy gem, keď bielorusko-slovenská dvojica získala brejk.

Následne Sasnovičová zápas úspešne „dopodávala“, pričom ho ukončila esom. V druhom kole čakajú na 15. nasadený pár turnaja víťazky súboja Alizé Cornetová, Fiona Ferrová (Fr.) – Zarina Dijasová, Jelena Rybakinová (Kaz.).

Viktória Kužmová, Alexandra Sasnovičová (SR/Biel.-15) – Alexandra Bozovicová, Amber Marshallová (Aus.) 6:2, 4:6, 6:3, 116 minút

Viac na túto tému: #Filip Polášek #Ivan Dodig #Australian Open 2020