Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Komentátor prirovnal Serenu k opici. Dostal miernu pokutu

Rumunský športový moderátor Radu Banciu prirovnal výzor americkej tenistky Sereny Williamsovej k opici a nevyhol sa mastnej pokute.

17.09.2019 16:09
Serena Williamsová Foto: ,
Serena Williamsová na ostatnom grandslame US Open prehrala vo finále.
debata (20)

Vo svojej televíznej šou Banciu na adresu 23-násobnej grandslamovej šampiónky povedal: „Serena Williamsová vyzerá ako opice s červenými zadkami v zoo. Ak by si tie opice vzali na seba nohavice, vyzerali by presne ako Serena na kurte.“

Tieto výroky boli označené ako extrémna forma rasizmu a rumunská Národná rada pre boj s diskrimináciou (CNCD) Banciua potrestala pokutou 8000 leí, čo je v prepočte približne 1700 eur.

„Otroctvo černochov malo okrem iného základ v ich porovnávaní s opicami. Preto takéto výroky predstavujú extrémnu formu rasizmu,“ uvádza sa vo vyhlásení CNCD, cituje ho portál prosport.ro.

Nie je to prvý prípad bezohľadných komentárov na adresu Sereny Williamsovej zo strany Rumunov. Legendárny tenista Ilie Nastase ešte ako kapitán fedcupového tímu Rumunska na jednej z tlačových konferencií pred narodením Williamsovej dcéry utrúsil, že si nie je istý farbou pleti dieťaťa.

Bianca Andreescuová je kráľovnou US Open Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, s manželom...

Narážal tým na to, že partner bývalej svetovej jednotky je beloch. „Bude to asi mliečna čokoláda,“ citovala Nastaseho BBC v apríli 2017, výrok prevzal aj portál romania-insider.com.

Bývalý víťaz Roland Garros a US Open Nastase sa zviditeľnil aj výrokom, v ktorom nepriamo obvinili S. Williamsovú z užívania zakázaných látok. „Nevidíte, ako vyzerá? To asi nemá z jedla,“ adresoval otázku rumunským médiám pri debate o dlhoročnej členke svetovej tenisovej špičky.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Serena Williams