Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bedrový kĺb s kovovým implantátom drží. Murray je späť

Andy Murray je skúsený tenisový harcovník, ale vo štvrtok na turnaji v londýnskom Queen's Clube si pripadal takmer ako začiatočník.

21.06.2019 11:49
Andy Murray Foto: ,
Andy Murray.
debata

Keď sa v januári po prehre v 1. kole dvojhry na Australian Open vo Španielom Robertom Bautistom-Agutom lúčil so slzami v očiach, vyzeralo to na koniec kariéry. Bolesti v ťažko skúšanom bedrovom kĺbe neustupovali, preto bývalá svetová jednotka absolvovala ďalší operačný zákrok.

Po ňom Murray naštartoval ešte jeden pokus o návrat a napokon sa dočkal. Aj keď zatiaľ iba vo štvorhre, no s nečakaným víťazstvom na úvod. Na tráve v Queen's Clube po boku Španiela Feliciana Lópeza v 1. kole zdolali najvyššie nasadený kolumbijský pár Robert Farah, Juan Sebastian Cabal 7:6 (5), 6:3.

„Som šťastný, že som naspäť. Veľmi som si to užíval. Na začiatku som bol trochu pomalý, ale ako zápas plynul, zlepšovalo sa to,“ uviedol Andy Murray pre BBC Sport. „Pred zápasom som sa cítil výborne, ale krátko pred príchodom na dvorec som už bol nervózny. To sú tie motýliky v žalúdku a ja som ich tam mal,“ zasmial sa držiteľ 45 trofejí z hlavného mužského profiokruhu.

Trojnásobnému grandslamovému šampiónovi pri prvom vstupe na trávu v Queen's Clube ani tak nešlo o výsledok. Chcel si najmä odskúšať, či jeho nový bedrový kĺb s kovovým implantátom naozaj vydrží záťaž súťažného zápasu. Po premenenom mečbale sa však jeho tvár roztiahla do víťazného úsmevu, nezaprel v sebe niekdajšieho šampióna.

Cieľom je Wimbledon

„Najprv som si myslel, že budem ten najhorší na kurte a po zápase ma bude všetko bolieť. V prvom sete som aj bol najslabší, ale potom som zlepšil podanie a aj returny som dostal viac do rakety. Po zápase som necítil nepohodlie, nič ma nebolelo. Takto pred rokom by som bol boľavý až-až. Teraz vidím budúcnosť na kurtoch optimisticky,“ pokračoval 32-ročný rodák zo škótskeho Dunblane.

Dvojnásobný olympijský víťaz verí v plnohodnotný návrat na súťažné dvorce, hoci absolútne nevie odhadnúť časový horizont.

V trávnatej časti sezóny má v pláne aj štart na slávnom Wimbledone, ktorý dvakrát vyhral, ale tentoraz tam bude súťažiť iba vo štvorhre a miešanej štvorhre. V mužskom debli bude jeho „parťákom“ Francúz Pierre-Hugues Herbert v mixe sa o jeho partnerke ešte nerozhodlo.

„Herbert je brilantný hráč do štvorhry. Pôvodne ani nechcel tento rok vo Wimbledone hrať, ale napokon sa s trénerom dohodli, že to bude pekné so mnou. Povedal som mu, že nemám takmer žiadne očakávania, takže bude musieť zabrať“ zakončil Murray v dobrej nálade pre BBC.

debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #Andy Murray #wimbledon 2019