Skvelý obrat Kližana. Po veľkom boji zdolal Kukuškina a ide ďalej

Slovenský tenista Martin Kližan uspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Kazašského súpera Michaila Kukuškina zdolal po päťsetovej bitke, keď otočil z 0:2 na sety a zvíťazil 3:6, 5:7, 6:4, 6:2 a 6:3.

28.05.2019 18:42
Francúzsko Paríž SR tenis Roland muži Kližan Foto: ,
Martin Kližan vracia loptičku Kazachovi Michailovi Kukuškinovi v zápase 1. kola na Roland Garros 2019.

V nasledujúcom zápase sa stretne s 22. nasadeným Francúzom Lucasom Pouillem, ktorý vyradil Taliana Simone Bolelliho v troch setoch 6:3, 6:4 a 7:5.

V úvodnom sete bol stav vyrovnaný do siedmeho gemu, keď Kukuškin zvýšil na 4:3, následne zobral Kližanovi podanie a v deviatej hre premenil tretí setbal – 6:3. V druhej sade sa slovenský reprezentant dostal do vedenia 4:2, v ďalšom priebehu však dvakrát stratil servis a set nakoniec prehral 5:7.

Kližan však dokázal zmazať dvojsetové manko, keď vyhral v tretie dejstvo 6:4 a aj nasledujúce 6:2, pričom nestratil ani jedno svoje podanie a súperovi zobral tri.

V rozhodujúcom sete viedol Kukuškin 3:1, ale dvadsaťdeväťročný Slovák dokázal opäť otočiť a po čistej hre v siedmom geme viedol 4:3. Kazacha následne znovu brejkol a dopodával do víťazného konca. Duel trval tri hodiny a 46 minút. Kližan tak vyrovnal bilanciu vo vzájomných zápasoch s Kukuškinom na 1:1.

Roland Garros – dvojhra – 1. kolo
Martin KLIŽAN (SR) – Michail Kukuškin (Kaz.) 3:6, 5:7, 6:4, 6:2, 6:3, Karen Chačanov (10-Rus.) – Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) 6:1, 6:1, 6:4, Ivo Karlovič (Chor.) – Feliciano Lopez (Šp.) 7:6 (4), 7:5, 6:7 (7), 7:5, Jordan Thompson (Aus.) – Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) 6:3, 6:2, 7:6 (3), Alexander Zverev (5-Nem.) – John Millman (Aus.) 7:6 (4), 6:3, 2:6, 6:7 (5), 6:3, Roberto Bautista Agut (18-Šp.) – Steve Johnson (USA) 6:3, 6:4, 6:2, Dušan Lajovič (30-Srb.) – Thiago Monteiro (Braz.) 6:3, 6:4, 6:4, Federico Delbonis (Arg.) – Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) 6:1, 3:6, 6:3, 6:2, Jošihito Nišioka (Jap.) – Mackenzie McDonald (USA) 6:7 (7), 6:0, 4:6, 6:2, 6:3, Juan Martin Del Potro (8-Arg.) – Nicolas Jarry (Čile) 3:6, 6:2, 6:1, 6:4, Fabio Fognini (9-Tal.) – Andreas Seppi (Tal.) 6:3, 6:0, 3:6, 6:3, Mikael Ymer (Švéd.) – Blaž Rola (slovin.) 6:0, 6:3, 7:6 (5), Kyle Edmund (28-V.Brit.) – Jeremy Chardy (Fr.) 7:6 (1), 5:7, 6:4, 4:6, 7:5, Elliot Benchetrit (Fr.) – Cameron Norrie (V.Brit.) 6:3, 6:0, 6:2, Taylor Harry Fritz (USA) – Bernard Tomic (Aus.) 6:1, 6:4, 6:1