Schmiedlová úspešne vykročila za obhajobou, 2. kolo bude mať pikantný náboj

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová úspešne vykročila za obhajobou vlaňajšieho titulu na antukovom turnaji WTA v kolumbijskej Bogote.

08.04.2019 21:29 , aktualizované: 09.04.2019 07:46
Anna Karolína Schmiedlová Foto: ,
Anna Karolína Schmiedlová.

V úvodnom kole si ako nasadená štvorka poradila s Belgičankou Ysaline Bonaventureovou 6:2, 6:4. V druhom sete otočila z 2:4.

Jej ďalšou súperkou bude Brazílčanka Beatriz Haddadová Maiová. Zápas bude mať pikantný náboj. Slovensko a Brazília totiž 20.-21. apríla nastúpia na antuke v AXA aréne bratislavského NTC proti sebe v baráži o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie.

Schmiedlová bola po úspešnom vstupe do turnaja v Bogote spokojná. „Bonaventureová hrala veľmi agresívne, no dokázala sa s tým vyrovnať. Na antuke sa cítim pohodlne. Verím, že toto víťazstvo mi dodá sebavedomie do ďalších zápasov,“ citovala oficiálna stránka podujatia slová Schmiedlovej, ktorá vlani získala v kolumbijskej metropole tretí titul na WTA Tour.