Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Schmiedlová úspešne vykročila za obhajobou, 2. kolo bude mať pikantný náboj

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová úspešne vykročila za obhajobou vlaňajšieho titulu na antukovom turnaji WTA v kolumbijskej Bogote.

08.04.2019 21:29 , aktualizované: 09.04.2019 07:46
Anna Karolína Schmiedlová Foto: ,
Anna Karolína Schmiedlová.

V úvodnom kole si ako nasadená štvorka poradila s Belgičankou Ysaline Bonaventureovou 6:2, 6:4. V druhom sete otočila z 2:4.

Jej ďalšou súperkou bude Brazílčanka Beatriz Haddadová Maiová. Zápas bude mať pikantný náboj. Slovensko a Brazília totiž 20.-21. apríla nastúpia na antuke v AXA aréne bratislavského NTC proti sebe v baráži o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie.

Schmiedlová bola po úspešnom vstupe do turnaja v Bogote spokojná. „Bonaventureová hrala veľmi agresívne, no dokázala sa s tým vyrovnať. Na antuke sa cítim pohodlne. Verím, že toto víťazstvo mi dodá sebavedomie do ďalších zápasov,“ citovala oficiálna stránka podujatia slová Schmiedlovej, ktorá vlani získala v kolumbijskej metropole tretí titul na WTA Tour.