Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Aj on je iba človek. Famózny Djokovič šokujúco zostal na štíte Kohlschreibera

Srbský tenista Novak Djokovič nepotvrdil úlohu najväčšieho favorita a s turnajom ATP Masters 1000 v americkom Indian Wells sa rozlúčil už v 3. kole.

13.03.2019 06:46
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič v Indian Wells.

Svetová a turnajová jednotka Djokovič nestačila na Nemca Philippa Kohlschreibera a podľahla za 98 minút 4:6, 4:6. Súperom Kohlschreibera v osemfinále bude Francúz Gael Monfils.

Tridsaťpäťročný Kohlschreiber (39. v rebríčku ATP) mal doteraz nulovú bilanciu (0:11) proti hráčom v pozícii svetovej jednotky. Zvíťaziť sa mu podarilo až na dvanásty pokus. V zápase, ktorý sa dohrával za stavu 1:0 v prvom sete z predchádzajúceho daždivého dňa, Kohlschreiber diktoval prekvapujúco tempo a jeho súper často chybil. Až na drobné zaváhanie na konci druhého setu nemecký tenista herne prevýšil 15-násobného grandslamového šampióna.

Djokovič sa v závere dostal zo stavu 2:5 na 4:5, ale druhý brejk si už jeho súper pri svojom podaní podržal. Kohlschreiber vyhral len druhé z deviatich meraní síl proti Djokovičovi.

„Významné víťazstvo pre mňa. V nohách som mal dva dobré zápasy a dodržiaval som hernú stratégiu. Všetko do seba správne zapadlo. Je výnimočné zdolať svetovú jednotku, ale, žiaľ, ešte nie je koniec tohto turnaja. Dnes si to trochu užijem a zajtra sa skoncentrujem na ďalší zápas,“ uviedol Philipp Kohschreiber na oficiálnom webe ATP World Tour.

Zverenec Mariána Vajdu a šampión januárového Australian Open prehral ešte len druhý zápas v tomto roku (bilancia 11:2). Triddaťjedenročný rodák z Belehradu nevyužil šancu na zisk šiesteho miestneho titulu v Indian Wells a zároveň 33. na úrovni turnajovej kategórie ATP Masters 1000. Vyrovnal by sa tým rekordérovi Rafaelovi Nadalovi.

Na rozdiel od Djokoviča ďalší dvaja veľkí favoriti na turnajový triumf nezaváhali v zápasoch 3. kola. Švajčiar Roger Federer nasadený ako štvrtý zdolal krajana Stana Wawrinku 6:3, 6:4 a turnajová dvojka Španiel Rafael Nadal si poradil s Argentínčanom Diegom Schwartzmanom (25.) hladko 6:3, 6:1.

Z vyššie nasadených hráčov sa rozlúčili Japonec Kei Nišikori a Chorvát Marin Čilič. Nišikori ako turnajová šestka prehral s Poliakom Hubertom Hurkaczom 6:4, 4:6, 3:6 a desiatka Čilič nestačil na Kanaďana Denisa Shapovalova (24.) 4:6, 2:6.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters 1000 v americkom Indian Wells (dotácia 9 035 428 USD, tvrdý povrch).