Jasná záležitosť. Rybáriková prehrala v 1. kole s Kvitovou

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

14.01.2019 13:31
Australian Open Tennis Kvitová Foto: ,
Petra Kvitová počas súboja s Magdalénou Rybárikovou.

Nasadenej osmičke Češke Petre Kvitovej podľahla hladko 3:6, 2:6. V Melbourne tak nenadviaže na vystúpenie z vlaňajška, keď postúpila až do osemfinále, v ktorom prehrala s neskoršou šampiónkou Dánkou Caroline Wozniackou.

Zápas Rybárikovej s Kvitovou presunuli na rýchly bočný kurt, lebo V Melbourne aréne sa natiahol duel medzi Britom Andym Murraym a Španielom Robertom Bautistom Agutom. Kvitová mala v úvode zápasu dvakráut brejk k dobru.

Rybáriková vždy kontrovala rebrejkom, no za stavu 3:4 opäť stratila servis a Češka už dotiahla úvodný set do víťazného konca.

Magdaléna Rybáriková počas súboja s Petrou... Foto: Reuters, ADNAN ABIDI
TENNIS-AUSOPEN/ Rybáriková Magdaléna Rybáriková počas súboja s Petrou Kvitovou.

Kvitová predvádzala svoj typický agresívny tenis, tlačila Rybárikovú z forhendu. V druhom sete za stavu 1:1 po víťaznom returne opäť zobrala Slovenke podanie a s prehľadom si zabezpečila postup do 2. kola.

Za stavu 5:2 premenila dvojnásobná wimbledonská šampiónka hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Rybárikovou na 7:1.