Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenské derby v Trnave pre Šramkovú. Je ťažké hrať proti kamarátke, vraví

Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave. Ako držiteľka voľnej karty zdolala v 1. kole druhú nasadenú krajanku a kolegyňu z fedcupového tímu Annu Karolínu Schmiedlovú 7:6 (5), 7:6 (5).

16.05.2018 17:01
Šramková Foto: ,
Rebecca Šramková počas súboja proti krajanke Anne Karolíne Schmiedlovej na turnaji ITF Empire Slovak Open 2018 v Trnave.
debata

"Samozrejme, je ťažké hrať proti kamarátke. Hlavne, keď je to doma. Ale teším sa, že mi vyšiel zápas a že som bola lepšia na kurte. Bála som sa, že sa mi nevyplatí to, že som hrala útočný tenis a nevydržím to po kondičnej stránke. Som rada, že to skončilo v dvoch setoch,“ povedala Šramková pre oficiálnu stránku turnaja.

Špecifický duel dvoch Sloveniek ponúkol skvelý tenis a trnavskí tenisoví diváci si prišli na svoje.

"Myslím si, že sme to obe brali s chladnou hlavou a som rada, že som to dotiahla do víťazného konca. Bola tam veľa dôležitých momentov, robila som dosť nevynútených chýb. Ona mi tiež pomohla nevydarenými returnami. Bolo to 50 na 50, výsledok 7:6. 7:6 o tom jasne hovorí. Bola som prekvapená, koľko prišlo fanúšikov. Bol to pre nich určite zaujímavý zápas,“ pokračovala Šramková, ktorá si prvom sete natiahla sval na nohe.

Anna Karolína Schmiedlová v zápase 1. kola... Foto: TASR, Lukáš Grinaj
Schmiedlová tenis Anna Karolína Schmiedlová v zápase 1. kola ženskej dvojhry proti krajanke Rebecce Šramkovej na turnaji ITF Empire Slovak Open 2018 v Trnave.

"Za stavu 4:4 som si natiahla sval, pre ktorý som týždeň predtým nehrala. Už som vedela, čo si mám chytiť a potlačiť. Napravila som si to a dohrala som už v pohode,“ uviedla členka EMPIRE Tennis Academy, ktorá má v miestnom klube základňu a ideálne podmienky na prípravu, kedykoľvek sem príde. "Mám tu všetko, čo potrebujem, sparingy, trénerov, masáže, psychológa. Je to výborné.“

Schmiedlová, víťazka trnavského turnaja z roku 2014, uznala kvality súperky.

"Čo sa dá robiť, dnes to nevyšlo. Rebecca hrala dobre. Je jasné, že ma to mrzí. Chcela som tu dosiahnuť viac a hrať lepšie. Ale aspoň ide ďalej Rebecca, zaslúži si to, hrala odvážnejšie. Má agresívnejšiu hru, celkom jej to padalo. V oboch setoch sme mali obe veľmi veľa šancí, mohlo to dopadnúť aj naopak. Ona si to uhrala sama v dôležitých momentoch,“ uviedla Schmiedlová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Anna Karolína Schmiedlová #Rebecca Šramková #Empire Slovak Open