Rybáriková neodplatila Kontovej prehru spred týždňa, Cibulková postúpila

Slovenská tenistka Magdeléna Rybáriková nasadená ako sedemnásta podľahla Britke Johanne Kontovej za 100 minút 4:6, 3:6 v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d'Italia v talianskom Ríme (dotácia 3 351 720 eur, antuka vonku).

14.05.2018 13:19 , aktualizované: 19:38
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková na archívnej snímke.

Úradujúca semifinalistka Wimbledonu Rybáriková mala v úvode prvého setu problémy pri vlastnom podaní, keď do stavu 3:3 čelila až 9 brejkbalom, ktoré však Britka nedokázala využiť. Naopak, Slovenka využila hneď prvú šancu na brejk a ušla súperke na 4:3 s podaním.

Od tohto momentu prebrala opraty zápasu Kontová a po dvoch brejkoch ukončila set pri prvom setbale. V úvode druhého dejstva viedla Kontová po brejku 2:0, Rybáriková odpovedala rovnakou mincou a po dvoch brejkoch podávala za stavu 3:2.

Britka však nepripustila obrat a ziskom nasledujúcich štyroch hier druhým mečbalom ukončila druhý set (6:3).

Dvadsaťdeväťročná piešťanská rodáčka Rybáriková podľahla Kontovej aj na minulotýždňovom antukovom turnaji v Madride. V španielskej metropole sa stretli rovnako v 1. kole, britská tenistka zvíťazila 6:3, 7:5.

Kontová vedie vo vzájomnej bilancii 4:0, keď si prvé dva triumfy pripísala na trávnatom turnaji v anglickom Nottinghame v rokoch 2015 (6:3, 6:3) a 2017 (6:2, 7:5).

Aktuálna slovenská jednotka a svetová devätnástka Rybáriková odštartovala antukovú sezónu na aprílovom turnaji v nemeckom Stuttgarte. V 1. kole zdolala Rusku Dariu Kasatkinovú hladko dvakrát 6:2, no v 2. kole ju zastavila svetová jednotka Rumunka Simona Halepová po výsledku 6:4, 2:6, 3:6.

Dvojhra – 1. kolo:
Johanna Kontová (V. Brit.) – Magdaléna Rybáriková (17-SR) 6:4, 6:3

Cibulková si poradila s veteránkou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila v Ríme do 2. kola, keď zdolala 37-ročnú taliansku veteránku Francescu Schiavoneovú 6:1, 6:7 (5), 6:2.

Zápas trval 2:41 h a Cibulková z jasne sa vyvíjajúceho zápasu vyrobila drámu. Slovenka viedla 6:1, 3:1, neskôr aj 4:2 a za stavu 5:4 mala dva mečbaly. S voľnou kartou hrajúca víťazka Roland Garros spred ôsmich rokov Schiavoneová (271. v rebríčku WTA) ich odvrátila, vyhrala tajbrejk, ale neskôr kapitulovala v treťom sete. Za stavu 5:2 slovenská hráčka premenila štvrtý mečbal.

Cibulková prerušila sériu troch prehier v úvodných svojich vystúpeniach na turnajoch. Čerstvo 29-ročná zverenka Mateja Liptáka predtým zaváhala v 2. kole na tvrdom povrchu v americkom Indian Wells (v 1. kole mala vtedy voľný žreb), a tiež v 1. kole na antuke v marockom Rabate aj na neporovnateľne väčšom turnaji v španielskej metropole Madrid. Medzi podujatiami v Indian Wells a Rabate Slovenka absentovala na hlavnom ženskom okruhu pre chorobu.

Súperkou Cibulkovej v 2. kole na rímskej antuke bude víťazka súboja Ashleigh Bartyová (Aus.-16) – Maria Šarapovová (Rus.).

Dominika Cibulková (SR) – Francesca Schiavoneová (Tal.) 6:1, 6:7 (5), 6:2 za 161 minút

Viac na túto tému: #Magdaléna Rybáriková #Johanna Kontová