Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rybáriková vypadla v 2. kole v Stuttgarte so svetovou jednotkou Halepovou

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredu v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Stuttgarte s najvyššie nasadenou Simonou Halepovou z Rumunska v trojsetovej bitke 6:4, 2:6 a 3:6.

25.04.2018 23:04
Fed Cup, Magdaléna Rybáriková Foto:
Magdaléna Rybáriková.
debata

Dvadsaťdeväťročná Slovenka vzala favoritke hneď v prvej hre stretnutia podanie, ale tá odpovedala rovnakou mincou. Rybáriková sa dostala k druhému brejkbalu v siedmej hre, okamžite ho využila na 4:3 a potvrdila aj na vedenie 5:3. Set už doviedla do víťazného konca.

V druhom sete Slovenka prerazila 26-ročnej svetovej jednotke podanie v tretej hre na 2:1, ale vzápätí podanie aj stratila. Jej súperka už nedovolila svetovej osemnástke v ďalšom priebehu ani jednu hru a set vyhrala 6:2.

Rybáriková bojovala a hneď v prvej hre rozhodujúceho setu po dlhej dráme využila štvrtý brejkbal. Ale bojovnosť ukázala aj Halepová, vybojovala si tri brejkbaly a premenila tretí – 1:1. Čistou hrou sa dostala do vedenia 2:1 a v šiestej hre opäť vzala súperke podanie – 4:2. Halepová napokon doviedla súboj, ktorý trval 1:54 h do víťazného konca

Dvojhra – 2. kolo:
Simona Halepová (1-Rum.) – Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 4:6, 6:2, 6:3

debata chyba
Viac na túto tému: #Magdaléna Rybáriková #Simona Halepová