Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Šanghaji majú Federeromániu. Švajčiarska legenda prekvapila v metre

Poriadne zaskočení zostali cestujúci v jednom zo šanghajských metier, keď medzi nich vstúpila švajčiarska tenisová legenda Roger Federer. Tridsaťšesťročný rodák z Bazileja momentálne hrá na miestnom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex a prostredie si nevie vynachváliť.

12.10.2017 16:57
Federer Šanghaj Foto: ,
Fanúšikovia Rogera Federera v Šanghaji.
debata

„Pokiaľ ide o podporu fanúšikov, je to tento rok najlepšia akcia. Skúsenosť z metra bola úžasná,“ cituje Federera portál idnes.cz.

Devätnásťnásobný grandslamový šampión Federer je na cestovanie hromadnou dopravou z minulosti zvyknutý.

„Doma vo Švajčiarsku som ako mladý cestoval autobusom, trolejbusom alebo vlakom každý deň. Snáď až do 20 rokov, dokonca som sa tak presúval aj na turnaje do Talianska. Považujem to za niečo úplne normálne,“ povedal osemnásobný wimbledonský víťaz.

Švajčiarsky sympaťák momentálne figuruje vo svetovom rebríčku Asociácie tenisových profesionálov (ATP) na druhej pozícii za Španielom Rafaelom Nadalom. Návrat na tenisový trón do konca súťažného roka však vylučuje.

„Na to, že by som ‚Rafu‘ v renkingu prekonal, už veľmi nemyslím. Bolo by fajn pridať do konca roka ešte jeden alebo dva tituly. Možno aj viac. Potom sa zasa vrhnúť do prípravy, byť fit na štart roka 2018 a bojovať o ďalšie úspechy,“ zaželal si Federer.

debata chyba
Viac na túto tému: #ATP #Roger Federer #Šanghaj #metro