Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Úspech treba predať, vraví Šurin

Futbalový šampionát je aj nekonečné a únavné putovanie po celom Francúzsku. Presvedčili sa už o tom aj slovenskí futbalisti, ktorí nalietali a najazdili v autobuse už tisíce kilometrov. A za nimi sa ťahajú vždy aj slovenskí novinári.

23.06.2016 20:34
Peter Šurin Foto: ,
Peter Šurin (vpravo) a Bohumil Látal, ktorí majú na starosti mediálny dom vo Vichy. Novinárske miestnosti sa nachádzajú v budove za nimi.
debata

Tí však našli takisto domov vo Vichy, kde Slovenský futbalový zväz vybudoval dočasný mediálny dom. Otvorili ho už štyri dni pred prvým zápasom a bude slúžiť dovtedy, kým zostane mužstvo v turnaji.

„Je to dnes bežný trend a súčasť organizácie takéhoto podujatia, aby sme utvorili aj podmienky pre prácu novinárov. Táto budova je súčasťou hotela Célestins, kde sú ubytovaní slovenskí reprezentanti. Dve miestnosti nám ponúkol hotel, novinári majú svoj pracovný priestor a zasadačku, kde sa odohrávajú tlačové besedy a stretnutia s hráčmi,“ vysvetlil Peter Šurin, šéf mediálneho domu, ktorý pracuje na zväze ako vedúci PR oddelenia a komunikácie.

Zaujímavosťou je, že všetko zariadenie do dvoch miestností priviezol kamión zo Slovenska. „Samozrejme, mohli sme prijať aj ponuku hotela, ale za francúzske ceny. Preto sme využili naše možnosti, kúpili sme stoly a stoličky a doviezli ich zo Slovenska,“ dodal.

Hotelová ponuka sa vyšplhala na 30-tisíc eur, zväz to napokon zvládol za polovičnú cenu. Spolu s dennou prevádzkou tlačového strediska vyjde suma asi na 25-tisíc eur. Na šampionáte je akreditovaných do päťdesiat zástupcov slovenských médií.

Tento počet v deň nejakých akcií zvyšujú zahraniční novinári. Ich počet stúpol najmä pred zápasmi s futbalovými veľmocami – s Anglickom a včera s Nemeckom. K nim pravidelne pribúdajú aj mediálni pracovníci Európskej futbalovej únie. V miestnosti na tlačové besedy je aj veľkoplošná obrazovka, kde sa dajú sledovať jednotlivé zápasy. Túto možnosť chodia výnimočne využívať aj hráči.

„Dvakrát s nami súperov sledoval brankár Ján Mucha,“ dodal Šurin. Je bývalý novinár a toto je jeho už siedmy šampionát (štvrtý európsky).

Domnieva sa, že keby do Vichy prišli Taliani alebo Španieli, hovorili by o skromných podmienkach. „Na MS pred šiestimi rokmi zväz nič podobné neorganizoval, toto je vôbec prvý raz. Ako som povedal, je to dnes už nevyhnutnosť. A tiež cesta, ako predať úspech. To sa robí najmä cez médiá,“ uzavrel Šurin.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #ME 2016 vo futbale