Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Na kurte súperky, mimo neho priateľky. Češky oslavovali s Nemkami

České tenisové reprezentantky oslavovali triumf vo víkendovom pražskom finále Pohára federácie družstiev žien proti Nemkám (3:1) až do rána. V bare v centre mesta pri tom boli aj zdolané súperky.

10.11.2014 14:37
Pohár federácie, české tenistky Foto: ,
České tenistky oslavujú triumf v Pohári federácie.
debata

„Na oficiálnej večeri sa nás pýtali, kam pôjdeme, a potom za nami prišiel celý ich tím. Miešali sa tam české, nemecké a anglické songy, takže sa tancovalo na všetko. Aj spoločne,“ prezradila líderka domácich Petra Kvitová počas pondelňajšieho fototermínu v blízkosti Karlovho mosta, citoval ju web TenisPortal.cz.

„Ideálnejšie miesto by sa ani nenašlo. Sme rady, že tu môžeme byť. Budeme mať krásne snímky s hradom za nami,“ skonštatovala štvorka svetového rebríčka WTA Kvitová a predznamenala dovolenku: „Mám dva týždne voľna. Ešte však neviem, kam a s kým pôjdem niekam do tepla. Je to otvorené.“ Kvitovej priateľ, hokejista Radek Meidl, je uprostred sezóny v Poľsku.

Spoločne s Kvitovou, Luciou Šafářovou, Andreou Hlaváčkovou a Luciou Hradeckou boli na fotení aj Karolína Plíšková a Klára Koukalová. Zo širšieho kádra, ktorý sa počas sezóny pričinil o triumf, chýbala Barbora Záhlavová-Strýcová. „Je to škoda. Chápem, že bola sklamaná vzhľadom na to, akú mala sezónu. Žiaľ, či vlastne našťastie, máme veľa kvalitných hráčok a mohli by sme zložiť aj dva fedcupové tímy,“ upozornil kapitán Češiek Petr Pála v online rozhovore s čitateľmi iDnes.cz.

debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Kvitová #Pohár federácie