Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Cibulkovej finále v Austrálii je najlepším výsledkom v samostatnosti, vraví Moška

Prienik Dominiky Cibulkovej až do zápasu o grandslamový titul figuruje na úplnom vrchole slovenskej športovej hierarchie, vyhlásil generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

10.11.2014 12:02
Dominika Cibulková Foto: ,
Dominika Cibulková.
debata (1)

„Myslím si, že jej finále na Australian Open je najlepším výsledkom slovenského športu v ére samostatnosti. Videla to miliarda ľudí, dve a pol hodiny, semifinále takisto. Bola to skvelá reprezentácia našej krajiny a slovenského tenisu,“ povedal Moška pre Rádio Slovensko po minulotýždňovom bratislavskom challengeri ATP mužov pri hodnotení celej sezóny.

„Dominikin výsledok zatienil všetky menšie úspechy. Aj keď sa fedcupovému tímu nedarilo a daviscupový nepostúpil medzi najlepších šestnásť na svete, je náš tenis v desiatke rebríčka v Pohári federácie. Iný veľký šport, v ktorom by sme mali zastúpenie v prvej desiatke krajín, na Slovensku nie je. Muži sú okolo 25. miesta na svete, čo je možno druhý – tretí najlepší výsledok po hokeji v renkingu. Dominika je v Top 10. Máme päť žien a dvoch mužov vo svetovej stovke a blíži sa tam aj Norbert Gombos. Aj keď to ešte nie je éra Hrbatého a Kučeru, odvážim sa tvrdiť, že slovenský tenis si drží vysokú úroveň,“ skonštatoval Igor Moška.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Dominika Cibulková #Igor Moška