Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Nemeckí zlatí chlapci sú už v doma, vítali ich davy. Pozrite si fotografie

Futbalisti Nemecka, ktorí si na XX. svetovom šampionáte v Brazílii vybojovali celkové prvenstvo, sú v domovine. Lietadlo so "zlatými chlapcami" pristálo v utorok predpoludním na berlínskom letisku Tegel.

15.07.2014 11:36 , aktualizované: 13:28
Nemecko, futbalisti Foto: ,
Nemeckí futbalisti vystupujú z lietadla aj s trofejou.
debata (1)

Odlet výpravy „Nationalelf“ z Južnej Ameriky sa však zhruba o dve hodiny neplánovane oneskoril: dôvodom bola skutočnosť, že na letiskovej ploche v Riu de Janeiro „nabúralo“ iné lietadlo do batožinového vozíka s kuframi nemeckých reprezentantov.

Pri vystupovaní z lietadla viedol šampiónov kapitán mužstva Philipp Lahm s trofejou vo svojich rukách. Priaznivci na terase letiska dávali hlasno najavo svoje nadšenie a spustili aj známy chorál „Football's Coming Home“. Hneď za ním nasledoval Bastian Schweinsteiger zahalený do nemeckej vlajky.

Prílet nemeckých futbalistov domov Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Namiesto šampanského polievali lietadlo hasiči...

Tréner Joachim Löw a jeho zverenci sa z letiska vydali v špeciálne upravenom kamióne bez strechy pomaľovanom rokmi triumfov Nemecka na MS (1954, 1979, 1990 a 2014) do centra Berlína a s jasajúcim davom si vychutnávali cestu k Brandenburskej bráne. Útočník Lukas Podolski zverejnil tzv. selfie so Schweinsteigerom a víťaznou trofejou: „Pohár je v Berlíne!“ Autor rozhodujúceho gólu vo finále Mario Götze prostredníctvom Twitteru uviedol: „Wow, čo sa to tu deje…Úžasné!“

Fanúšikovská zóna sa začala plniť už niekoľko hodín pred plánovaným príchodom futbalistov, niektorí ľudia neváhali nocovať na ulici, len aby mali čo najlepšie miesto. „Tentoraz vďaka Bohu, že pohár je tu s nami. Neuveriteľné, čo nám Berlínčania pripravili za privítanie. To nepoznám ani z Mníchova,“ nešetril Schweinsteiger pre ARD slovami chvály na adresu množstva priaznivcov, s ktorými si užívali veľkolepé oslavy.

Futbalisti Nemecka získali po rokoch 1954, 1974 a 1990 na majstrovstvách sveta už štvrtý primát v histórii, keď v nedeľňajšom finále na štadióne Maracana v Riu de Janeiro zdolali tím Argentíny 1:0 po predĺžení gólom Maria Götzeho v 113. minúte.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #MS 2014 vo futbale