Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Djokovič sa pred štartom Australian Open zastal Slováka Vajdu

Srbský tenista Novak Djokovič pred pokusom o svoj štvrtý triumf v rade a piaty celkovo na grandslamových Australian Open v Melbourne (13. - 26. januára) vyhlásil, že podnet na nedávne angažovanie Nemca Borisa Beckera na čelo realizačného tímu vyšiel od predchádzajúceho kouča Mariána Vajdu.

12.01.2014 17:20
Marián Vajda Foto:
Marián Vajda.
debata

„Hovorili sme spolu, viedol ma osem rokov. Pod jeho taktovkou som získal všetky tituly. On ako hráč aj tréner strávil v tomto odvetví vyše 35 rokov, potreboval už byť trochu viac doma. Zvažovali sme iné možnosti. Vyrukoval s iniciatívou osloviť niekoho, kto sa v minulosti ocital v podobných situáciách ako ja teraz, má podobné vnútorné nastavenie, pozná všetko, čím prechádzam, a môže mi prospieť po mentálnej stránke. Dospeli sme k Borisovi. Kontaktovali sme ho v septembri, tým sa to začalo,“ cituje 26-ročného Belehradčana portál Tennis World.

Druhý hráč svetového rebríčka Djokovič sa v pondelok o 9.00 h SEČ stretne v 1. kole so Slovákom Lukášom Lackom. Beckera ako svojho nového kouča oznámil 18. decembra.

debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Marián Vajda #Australian Open