Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mahut s Isnerom vstúpili do tenisových dejín. A stále nedohrali

Wimbledon zase raz zažil nezabudnuteľný deň. Duel Američana Johna Isnera s Francúzom Nicolasom Mahutom prerušili v utorok večer pre tmu za stavu 6:4, 3:6, 6:7, 7:6 z pohľadu vyše dvojmetrového Isnera. Zápas však nedohrali ani v stredu.

23.06.2010 22:32 , aktualizované: 22:58
Nicolas Mahut Foto:
Jeden z hrdinov Nicolas Mahut.
debata (6)

Na dvorec číslo 18 nastúpili o 15.00 a schádzali z neho niečo po dvadsiatej druhej. Výsledková tabuľka už nefungovala a stav bol nerozhodný 59:59 v kľúčovom piatom sete.

Obaja už teraz prekonali rekord v dĺžke trvania zápasu, v počte odohratých hier i v počte nastrieľaných es. Maratónsky súboj dohrajú vo štvrtok. Možno.

John Isner. Foto: SITA, AP
John Isner John Isner.

Duel v súčte trvá už desať hodín, pričom len piaty set by stačil na prepísanie histórie maratonských zápasov. Zatiaľ najdlhší zápas grandslamovej dvojhry zohrali pred šiestimi rokmi v Paríži Fabrice Santoro s Arnaud Clement, ktorí bojovali o postup šesť hodín a 33 minút.  Ešte o sedem minút dlhší bol minuloročný duel Chrisa Eatona s Jamesom Wardom v rámci Davisovho pohára. Časový rekord londýnskeho turnaja držal vo dvojhre zápas Grega Holmesa, ktorý porazil Todda Witskena za 5:28 v druhom kole v roku 1989.

Isner s Mahutom zohrali zatiaľ 163 gemov, čím tiež suverénne prekonali dlhoročný rekord. V roku 1969 potreboval vtedy štyridsaťjedenročný Pancho Gonzales v 1. kole Wimbledonu k postupu cez Charlieho Pasarella 112 gemov.

„Toto som nikdy nezažil. Podávam fantasticky a on tiež,“ povedal krátko po prerušení Američan. „Bojujeme ako nikdy predtým. Ani neviem, ako hráme dlho, ale jednoducho chcem vyhrať. Diváci sú fantastickí a zajtra sa vrátime,“ reagoval jeho súper.

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Nicolas Mahut (Fr.) – John Isner (23-USA) 4:6, 6:3, 7:6 (7), 6:7 (3), 59:59 – prerušené pre tmu