Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šéf Ducati neoficiálne potvrdil príchod Rossiho

Deväťnásobný majster sveta Valentino Rossi má podľa amerického magazínu Cycle World opustiť po skončení prebiehajúcej sezóny tím Yamahy a v pretekoch cestných motocyklov hájiť farby Ducati. Predstavitelia talianskej stajne oznámili, že majú o Rossiho služby záujem, no popreli, že už medzi nimi je dohoda.

04.08.2010 17:18 , aktualizované: 17:33
Valentino Rossi Foto: ,
Valentino Rossi.
debata (1)

„V tejto sezóne sa zrejme žiadneho veľkého úspechu nedočkáme, ale ja sa už teším na nasledujúci rok, keď sa Valentino Rossi spojí s Nickom Haydenom. Nicky je vynikajúci jazdec a tento rok výrazne prispel k nášmu zlepšeniu. Budúci rok budeme mať aj vďaka príchodu Valentina víťazný potenciál,“ uviedol podľa webu Cycle World člen predstavenstva Ducati Gabriele Del Torchio.

Oficiálne Rossiho odchod z Yamahy neoznámili, špekuluje sa však o ňom už niekoľko týždňov. Podľa informácií talianskeho denníka Corriere dello Sport ponúkli zástupcovia Ducati Talianovi plat 15 miliónov eur, čo je dvakrát viac, než dala na stôl Yamaha. Tá navyše podľa všetkého počíta s tým, že jednotkou tímu bude v nasledujúcej sezóne Jorge Lorenzo, súčasný Rossiho kolega a najvážnejší kandidát na zisk titulu v MotoGP.

Tridsaťjedenročný Rossi je v Yamahe sedem rokov a za tú dobu získal štyrikrát titul majstra sveta v najvyššej kubatúre. V tejto sezóne to zrejme nezopakuje. V priebežnom poradí je piaty a na vedúceho Lorenza stráca 120 bodov. Štyri preteky musel Rossi vynechať pre zlomeninu nohy.

1 debata chyba