Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kohlová s Kmeťovou majú novú, olympijskú loď

"Tak predsa nie je šedá, je krásna" smiala sa a hodnotila nový dvojkajak Martina Kohlová, jedna z členiek slovenského dvojkajaku, ktorý si už vlani vyjazdil olympijskú miestenku. Práve na novej lodi, na ktorej sa dá nájsť aj logo Pravda.sk, bude spolu s Ivanou Kmeťovou bojovať o čo najlepší výsledok v Pekingu.

13.05.2008 00:46
Martina Kohlová Foto:
Kajakárka Martina Kohlová obdivuje novú loď.
debata

Tesne pred odchodom na európsky šampionát v Miláne, na ktorom koncom týždňa sympatické kajakárky obhajujú striebro z dvestometrovej strate, tak dostali darček v podobe druhej lode. Všade na svete majú tí najlepší dve lode. Dvojkajak, ktorý Martina Kohlová videla v pondelok prvý raz, bude mať premiéru na pretekoch Svetového pohára začiatkom júna v Szegede.

Ivana Kmeťová (vpredu) a Martina Kohlová Foto: Branislav Kohl
Ivana Kmeťová a Martina Kohlová Ivana Kmeťová (vpredu) a Martina Kohlová

„Kvalita lode je dôležitá. Už dva roky jazdíme na dvojkajaku portugalskej výroby a sme s ním spokojné,“ povedala Martina za obe dievčatá. „V tejto lodi je naša súhra najlepšia. Dúfam, že bude aj rýchla.“

Kohlová s Kmeťovou idú na ME v Miláne obhajovať druhé miesto na 200 metrov a štvrté na 500-metrovej trati. „Na rozdiel od iných už nemusíme naháňať olympijskú miestenku, chceme sa len otestovať a zistiť, ako na tom v porovnaní s konkurenciou sme. Neznamená to, že si nejdeme po čo najlepší výsledok, najmä na dvojstovke by sme boli bez medaily sklamané. Ak sa to však nepodarí, nič sa nedeje, hádam si to potom vynahradíme na olympiáde,“ dodala Martina Kohlová.

Nominačné kritériá na OH v Pekingu si Martina Kohlová a Ivana Kmeťová zabezpečili 4. miestom na minuloročných majstrovstvách sveta v nemeckom Duisburgu. Minulý rok okrem spomenutých výsledkov štyrikrát triumfovali v pretekoch Svetového pohára – v Záhrebe a v Szegede na 200 a 500 metrov a na ME do 23 rokov v Belehrade zvíťazili na 500 metrov. Aj na základe týchto výsledkov sa Pravda.sk stala mediálnym partnerom jednej z najlepších slovenských lodí.

" .{target:}":[http://sport.pravda.sk/sutaz.asp]

Chcete sa v novej lodi odviezť s Martinou a Ivanou?
Poďte súťažiť aj o iné ceny!

debata chyba