Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pavol Hochschorner: Mali sme aj lepšie roky a nič. Anketa je divná

V roku 2008 dosiahli na zlatý olympijský hetrik, no anketu Športovec roka nevyhrali. Podarilo sa im to až o 365 dní neskôr. Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci triumfovali v ankete vôbec po prvý raz v histórii, hoci úspechov majú na svojom konte ako málo kto.

17.12.2009 01:53
Pavol Hochschorner Foto:
Pavol Hochschorner.
debata

„Prekvapilo nás to, keďže toto nebol náš najlepší rok. V čase, keď sme vyhrali majstrovstvá Európy, sveta i Svetový pohár sme skončili na 4. mieste a teraz sme vyhrali. Podľa mňa by sa mal systém hlasovania určite zmeniť, aby to bolo spravodlivejšie,“ konštatoval menší z bratskej dvojice Pavol. Ako by teda podľa neho malo vyzerať hlasovanie? (momentálne hlasujú o najlepšieho športovca novinári). „Mali by sa dať na papier výsledky športovcov za daný rok, a podľa toho, čo kto dokázal, by sa určil víťaz.“

Na poslednom udeľovaní ankety sa bratia nezúčastnili, keďže cítili krivdu „len“ z 2. miesta. Aj preto ich úspech v sezóne, kedy neboli až tak dominantní ako po iné roky, prekvapil. „Keďže s bratom sme boli už zvyknutí na to, že sme boli vždy za najvyšším stupienkom, tak sme túto anketu prestali brať vážne a vypustili sme ju prakticky z hlavy. Minulý rok sme vynechali túto anketu a chceli sme tak pôvodne spraviť aj teraz, ale napokon sa to zmenilo a prišiel som (Peter sa nemohol dostaviť zo zdravotných dôvodov) aj kvôli našim fanúšikom, aby nás videli aj na takýchto akciách. Ako úspech to však neberieme. Ocenili nás novinári, za čo im ďakujeme, ale pre nás sú skutočné ocenenia naše medaily,“ pripojil Pavol Hochschorner.

Kuriozitou ankety bola skutočnosť, že do divadla Aréna dorazili len dvaja športovci – vodáci – Michal Martikán, ktorý obsadil štvrté miesto a práve Pavol Hochschorner. „Bolo to zaujímavé. Počul som, že tu budeme len dvaja. Prišiel Mišo a ja… Neviem či je to tým, že sú všetci odcestovaní alebo sa im nechcelo prísť,“ dodal Pavol Hochschorner.

Bratia Hochschor­nerovci sa v tomto roku v kategórii C2 stali v španielskom Seu d´Urgell tretíkrát majstrami sveta, v Nottinghame zasa po piaty raz majstrami Európy a na MS pridali aj zlato v hliadkach 3×C2. V poradí Svetového pohára obsadili druhé miesto.

debata chyba