„Príspevok bude poskytnutý do konca roka na základe zmluvy o podpore národného športového projektu uzatvorenej medzi Ministerstvom cestovného ruchu a športu (MCRŠ) SR a spoločnosťou Olympic Arena, ktorú s partnermi založil Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) za účelom zabezpečenia verejno-súkromného partnerstva k projektu výstavby Olympic Areny ako športovej infraštruktúry národného významu,“ vysvetlil rezort športu v predloženom návrhu.
Zámerom je postaviť halu v blízkosti multifunkčného športového a voľnočasového areálu X-Bionic Sphere, ktorá bude tiež spĺňať najvyššie štandardy športových organizácií FIBA (basketbal), FIVB (volejbal), IHF (hádzaná), ITF (tenis) a IFF (florbal), čo umožní organizáciu medzinárodných športových podujatí v synergii s priľahlým športovým a voľnočasovým areálom.
„Olympic Arena bude disponovať celkovou kapacitou divákov minimálne 5000 miest,“ dodalo MCRŠ.
Predpokladaná hodnota investičného zámeru výstavby je 31 miliónov eur, okrem štátneho príspevku má projekt kofinancovať aj vklad majiteľa súčasného športového komplexu v Šamoríne.
Čítajte viac Prišla na svet, bojovala o život. Na OH získala dve striebra: Sovietky nemohli prehrať, bola to politikaKomplex má slúžiť nielen pre potreby štátnych reprezentácií, ale aj športové kluby, trénerov a inštruktorov a širokú verejnosť.
Alokáciu pre projekt Olympic Areny avizovali na konci októbra predseda SNS Andrej Danko, predseda SOŠV Anton Siekel i minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS).
Upozornili, že je súčasťou rozvoja športovej infraštruktúry, ktorá môže slúžiť pre potreby organizovania letných olympijských hier v horizonte rokov 2036 – 2040 v prípade, že sa o usporiadanie hier bude uchádzať Maďarsko.
Danko potvrdil, že s maďarskou stranou sa vedú konzultácie a mapovanie vhodných športovísk. Jedným z nich má byť aj Olympic Arena, ktorá má však predstavovať aj trvalo udržateľné riešenie a návratnú investíciu nezávisle na tom, či bude, alebo nebude súčasťou olympijských športovísk.