Na začiatku pripomína tínedžerskú lásku bez pravidiel a zodpovednosti. Keď však prídu zvady, nastáva problém. Kvôli zle nastaveným mechanizmom kontroly hnutia nespokojní nedokážu odvolať vedenie. História pod Tatrami ukazuje, že ono si rado uzurpuje moc.
Fúzia sekcie kanoistiky na hladkej a divokej vode pred ôsmimi rokmi priniesla pozitíva, ale možno aj veľmi rýchly pád. Priznáva to aj šéf Slovenskej kanoistiky. Stanovy nazval nešťastnými.
Tými sú aj informácie presakujúce z prostredia zväzu, že správanie sa niektorých členov realizačného tímu počas olympiády v Paríži nebolo vždy v súlade s príkladnou reprezentáciou Slovenska. Skôr naopak.
Čítajte viac Vyhrážky i osobná pomsta boli na dennom poriadku. Rodinkárstvo a nekompetentnosť ničia vodný slalomA maslo je aj na druhej pomyselnej hlave. Tímlíder slovenskej výpravy na olympiáde v Paríži nenaplnil ani jedno z dvoch slov, ktoré jeho pozíciu pomenúvajú.
Nestal sa lídrom, za ktorým ostatní pôjdu. A agendu, ktorú mal na starosti, museli často za neho suplovať reprezentační tréneri aj s pomocou členov realizačných tímov z okolitých krajín.
Na začiatku školského roka je jeden aj druhý lapsus na pokarhanie, ktoré málokedy rozhádaných ľudí s rôznymi pohnútkami spojí.
Čítajte viac Napätie vo vodnom slalome nie je, športovci sú v tom nevinne. Eskaluje ho manažér MintálovejMohlo by však jediné, v čom sa oba znepriatelené tábory zhodli. Vedenie Slovenskej kanoistiky aj reprezentační tréneri priznali, že s mocenským bojom nemajú športovci nič spoločné.
Ako to však býva, nevinní si to v konflikte odnesú najviac. Čím dlhšie bude tento stav pretrvávať, tým sa terajší reprezentanti a ich možní nasledovníci budú mať horšie.
Nechce sa veriť, že si to oba tábory, ktoré na divokej vode prežili väčšinu života, želajú. To by bola pre najúspešnejší slovenský šport pod piatimi kruhmi pohroma.
Čítajte viac Slovenskú kanoistiku uniesol jeden človek, zväz je prerastený nevraživosťou. Riešením sú nové voľby