Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tragédia pred kamerami. 17-ročný hráč zomieral na ihrisku, zdravotníci pre bizarné pravidlo nemohli zasiahnuť

Keď iba 17-ročný čínsky bedmintonista Zhang Zhijie nastúpil na zápas proti Japoncovi Kazumovi Kawanovi, nikto nemohol očakávať, že pôjde o posledné momenty talentovaného hráča.

05.07.2024 15:17
Zhang Zhijie Foto:
Hráči počas minúty ticha na pamiatku zosnulého mladíka.
debata (5)

Počas duelu ázijského juniorského šampionátu v bedmintone, ktorý sa koná v indonézskom meste Jogdžakarta, sa krátko po zahájení výmeny zložil k zemi, kde sa jeho telo otriasalo v kŕčoch. Zhijie následne zostal nehybne ležať na zemi.

Ako informovala BBC, mladý čínsky mladík, utrpel náhlu zástavu srdca. Behom dvoch minút bol prevezený do nemocnice, kde vo večerných hodinách zomrel.

Šokujúce je ale dianie po páde hráča na zem, ktoré zachytili kamery. Kým sa bezvládnemu športovcovi dostalo pomoci zdravotníkov, uplynulo viac ako 40 sekúnd. Všetkým naokolo pritom pri pohľade mladíka muselo byť jasné, že bojuje o prežitie.

Pred zásahom zdravotníckej služby sa k telu rozbehol jeden z prítomných mužov, ale po debate s ľuďmi mimo kurtu sa vrátil späť bez toho, aby mu poskytol pomoc.

Hovorca indonézskej bedmintonovej asociácie Broto Happy neskôr vysvetlil, že lekárske tímy sa riadili pravidlom, podľa ktorého smú na hraciu plochu vstúpiť až po povolení rozhodcu.

„Je to v súlade s pravidlami a štandardným postupom, ktoré platia pre každé medzinárodné bedmintonové podujatie,“ uviedol na tlačovej konferencii.

Jackson James Rice Čítajte viac Osemnásťročný mladík sa na olympiáde nepredstaví. Kiter tragicky zahynul pri skoku do vody

Pravidlo sa v Číne stalo predmetom búrlivej diskusie a kritiky. „Čo je dôležitejšie, pravidlá alebo ľudský život,“ citovala brtiská televízia BBC jedného z komentujúcich.

Indonézska federácia sa plánuje obrátiť na medzinárodnú bedmintonovú federáciu, aby pravidlo prehodnotila.

Nebohého Zhanga si pred štvrťfinálovými zápasmi uctili minútou ticha.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #smrť #pravidlá #bedminton #Zhang Zhijie