Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Osemnásťročný mladík sa na olympiáde nepredstaví. Kiter tragicky zahynul pri skoku do vody

ba osemnásťročný reprezentant Tongy v jachtingu Jackson James Rice v sobotu tragicky zahynul počas potápania. Mladík sa mal pritom už o päť týždňov predstaviť na olympijských hrách 2024 v Paríži v novej kategórii IQFoil.

17.06.2024 15:53
Jackson James Rice Foto:
Jackson James Rice.
debata

Informáciu o jeho smrti denníku Matangi Tonga potvrdil jeho otec Darren a prezradil, že jeho syn pri skoku do vody narazil hlavou na plytčinu. O udalosti píše aj britský web Express.co.uk.

JJ Rice sa narodil v USA rodičom z Veľkej Británie. Neskôr sa rodina presťahovala na súostrovie Tonga, kde Jackson James Rice získal občianstvo a v Paríži mal byť prvým belošským reprezentantom tejto krajiny pod piatimi kruhmi.

679910662 Čítajte viac Fanúšikovia Arsenalu sú v šoku. V 54 rokoch náhle zomrela klubová legenda

„Bol to úžasný kiter. Nepochybujem o tom, že by sa z Francúzska vrátil s cenným kovom. Bol veľmi priateľský a bude nám chýbať,“ emotívne napísala na sociálnej sieti Instagram jeho sestra Lily.

Otec zosnulého športovca pripomenul udalosť z roku 2021, keď ako 15-ročný jeho syn pomohol osemnástim cestujúcim pri potopení trajektu na rozbúrenom mori pri ostrove Faleloe.

Rice bol súčasťou širšej kitingovej svetovej špičky. Miestenku do Paríža si vybojoval ôsmou priečkou na decembrových prestížnych pretekoch Sail Sydney.

Olympijské hry 2024: Kde sa bude súťažiť v Paríži Fotogaléria - 36 fotiek Všetky fotky
Historické skvosty aj nové moderné štadióny s...
debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #OH 2024 #jachting #Jackson James Rice