„Herné vystúpenie nášho tímu bolo na veľmi vysokej úrovni. Bohužiaľ, vo finále sa ukázal rozdiel v drobnej zohranosti a kompaktnosti oboch tímov,“ zhodnotil výkon slovenskej reprezentácie tréner Pavel Lištvan.
„Prejavilo sa, že hráči Cypru pôsobia v rámci Európy vo vyšších súťažiach. Vzhľadom na možnosti nášho tímu sme však podali výborný výkon. Ako tréner som hráčov pochválil a nemám im čo vytknúť, drobné chyby, vyplývajúce z psychického tlaku sa stávajú.“
Slováci do šampionátu v Čiernej Hore vstúpili úvodnou prehrou práve s Cyprom 22:24. Potom však už nezaváhali. V skupine porazili Kosovo 36:0 a poradili si aj s domácou Čiernou Horou 28:7.
V semifinále prešli cez dovtedy suverénne Estónsko, ktoré zdolali 10:0.
„Hoci sme prvý zápas prehrali, stále som veril v úspech,“ hovorí kapitán slovenskej reprezentácie Daniel Puha.
„Veľa hráčov Cypru hráva poloprofesionálne v Británii, takže som bol presvedčený, že proti ďalším súperom už uspejeme. Potvrdilo sa, že zápasy s nimi boli najťažšie, ale náročné bolo aj semifinále s Estónskom.
Estónci prišli výborne pripravení a navyše išlo o prvý zápas druhého dňa turnaja, čo je vždy náročné vzhľadom na regeneráciu. Verili sme si aj vo finále, no Cyprus bol lepší.“
Conference 2 je štvrtou najvyššou kategóriou európskeho sedmičkového ragby. V tejto divácky atraktívnej verzii ragby proti sebe namiesto bežných 15-členných družstiev nastupujú dva tímy po sedem hráčov. Rýchle zápasy
prinášajú vysoké nasadenie a väčší počet príležitostí na skórovanie. Tento variant ragby sa hrá aj na olympijských hrách.
Takto pred týždňom vo svojej kategórii Majstrovstiev Európy Conference 1 získali strieborné medaile aj slovenské ragbistky.
Zostava Slovenska: Peter Malovec, Aleš Badura, Sebastian Nase, Michal Malý, Petr Kratochvíl, Daniel Puha, Daniel Nemec, Matthew Cingel, Timotej Pochlopeň, Léon de Borggraef, Tomáš Černohorský, Michal Havránek. Tréner: Pavel Lištvan, asistent Eduard Krützner ml., fyzio Jan Čermák, manažérka Simona Jexová.
Konečné poradie ME Rugby Sevens Conference 2:
- 1. Cyprus
- 2. Slovensko
- 3. Slovinsko
- 4. Estónsko
- 5. Čierna Hora
- 6. Bosna a Hercegovina
- 7. Čierna Hora „B“
- 8. Kosovo