Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zástava srdca! Dramatické chvíle v tíme víťaza Superbowlu, 25-ročný hráč bojoval o život

Dramatický incident sa udial počas tréningu víťaza posledného Superbowlu, finále amerického futbalu, v tíme Kansas City Chief.

07.06.2024 09:45
Brandon Thompson Jr. Foto:
Brandon Thompson Jr.
debata (3)

V priebehu tréningovej jednotky utrpel 25-ročný obranca Brandon Thompson Jr. epileptický záchvat a následne aj zástavu srdca.

Šťastím v nešťastí bolo, že Thompson sa s tímom pripravoval v blízkosti centrály Kansasu City. Zdravotnícky personál Chiefs tak bol veľmi rýchlo na mieste a bol schopný poskytnúť americkému futbalistovi rýchlu prvú pomoc.

Po zásahu zdravotníkov bol Thompson následne prevezený do neďalekej nemocnice a jeho stav už má byť stabilizovaný. Zámorské médiá však nemali k dispozícii žiadne bližšie informácie.

Po tejto udalosti zrušil hlavný tréner Andy Ried naplánované stretnutia s médiami, hráči, tréneri a funkcionári prerušili na zvyšok dňa všetky tímové aktivity.

Vontae Davis Čítajte viac Promoval knihu, nejavil znaky úzkosti. Náhla smrť hviezdy amerického futbalu

Thompson je prakticky len na začiatku svojej profesionálnej kariéry v NFL. Kansas City si ho vybrali v drafte 2023 v 5. kole zo 166. miesta, no v minulej sezóne nastúpil len na jeden zápas v základnej časti.

Pre Chiefs sa nová sezóny ligy amerického futbalu začína 5. septembra zápasom proti Baltimore Ravens. V súčasnosti sa nedá odhadnúť, či bude Thompsom pripravený vrátiť sa do tohto termínu do plného tréningového zaťaženia.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #americký futbal #Kansas City Chiefs