Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zomrel známy golfista, mal len 30 rokov. Deň pred smrťou odstúpil z turnaja

Vo veku 30 rokov v sobotu zomrel americký profesionálny golfista a dvojnásobný víťaz podujatia PGA Tour Grayson Murray.

26.05.2024 07:39
Grayson Murray Foto:
Grayson Murray zomrel počas štvordňového turnaja Charles Schwab Challenge.
debata (4)

Ako informovala americká televízna stanica CBS Murray zomrel potom, čo v piatok počas druhého kola turnaja Charles Schwab Challenge 2024 odstúpil kvôli chorobe.

„PGA Tour je rodina. Keď stratíte člena rodiny, už nikdy nie ste rovnakí. Nemôžete robiť nič iné než trúchliť a modliť sa za útechu pre Graysonovych blízkych,“ uviedol vo vyhlásení komisár PGA Tour Jay Monahan.

Karl-Heinz Schnellinger Čítajte viac Zomrel jeden z najväčších futbalových obrancov na svete. Strelil gól v zápase storočia

V priebehu svojej profesionálnej kariéry sa Murray stal dvakrát víťazom turnaja na PGA Tour, keď v roku 2017 vyhral Barbasol Championship a v tomto roku v januári Sony Open na Havaji. Tri podujatia ovládol aj na Korn Ferry Tour.

Američan niekoľko rokov bojoval s psychickými problémami, informovala stanica NBC. V januári uviedol, že musel vyhľadať liečbu kvôli nadmernému požívaniu alkoholu, ale už niekoľko mesiacov je triezvy.

„Najlepšia a zároveň najhoršia vec, ktorá ma kedy stretla, bolo víťazstvo v mojich začiatkoch a pocit, že som neporaziteľný,“ povedal k svojim problémom Murray. Priznal, že v priebehu turnajov často nadmerne pil, keď bojoval so svojimi osobnými démonmi.

Svet kulturistiky oplakáva smrť Lisy Lyonovej Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Lisa Lyonová zanechala v ženskej kulturistike...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Golf #PGA Tour #Grayson Murray