Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ďalšia paráda v Osijeku, slovenské skeetarky sú vicemajsterky Európy. Češky zažili kontroverzný súboj o bronz

Slovenské reprezentantky v športovej streľbe Monika Štibravá, Vanesa Hocková a Lucia Kopčanová vybojovali strieborné medaily v skeete družstiev na majstrovstvách Európy. V stredajšom boji o zlato prehrali so suverénnymi Taliankami 0:6.

13.09.2023 17:34
Lucia Kopčanová Foto: ,
Lucia Kopčanová na archívnej snímke.
debata

Vo finále v chorvátskom Osijeku skončili rovnako ako v kvalifikácii na druhom mieste za Taliankami. Diana Bacosiová, Simona Scocchettiová a Martina Bartolomeiová v nej vyhrali s nástrelom 219 b.

Slovenky trafili o šesť terčov menej, rovnako ako reprezentantky Veľkej Británie, no v následnom rozstrele ich zdolali 6:5.

Danka Barteková Čítajte aj Skvelé správy! Barteková je po piatich rokoch opäť majsterka Európy

V dueli o zlato trafili favoritky v prvom kole všetkých dvanásť terčov a Slovenky nedokázali vyrovnať. V druhom stačilo Taliankam na výhru jedenásť a v treťom dokonca deväť terčov, keďže Slovenky minuli štyrikrát. Za výhru v každom kole sú dva body, za remízu jeden. Tím, ktorý ako prvý nazbiera šesť bodov, vyhrá.

Kontroverzný bol súboj o bronz medzi Češkami a Veľkou Britániou. Rozhodcovia najprv po 3. kole udelili body ostrovankám a vyhlásili ich za víťazky so skóre 6:0.

Varga Drobny Kovacocy Čítajte viac Skvelé správy z Poľska. Slovenské trio vystrieľalo striebro v trape

Následne neuznali ani protest českého trénera, ale po niekoľkých minútach, keď sa už Britky rozpačito tešili z bronzu, vrátili skóre späť na 4:0. Česky však druhú šancu nevyužili a medailu tak nakoniec naozaj získali ich súperky.

ME – skeet družstiev žien:

finále: Taliansko – SLOVENSKO 6:0
o bronz: Veľká Británia – Česko 6:0

kvalifikácia: 1. Taliansko (Diana Bacosiová, Simona Scocchettiová, Martina Bartolomeiová) 219 b, 2. SLOVENSKO (Monika Štibravá, Vanesa Hocková a Lucia Kopčanová) 213+6 v rozstrele, 3. Veľká Británia (Amber Jo Rutterová, Emily Jane Hibbsová, Alexandra Anne Skeggsová) 213+5, 4. Česko (Barbora Šumová, Anna Šindelářová, Martina Kučerová) 210

Aktualizujeme…

debata chyba
Viac na túto tému: #onika Štibravá #Vanesa Hocková #Lucia Kopčanová