Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Beňuš nestačil len na domáceho suveréna, víťaz semifinále Slafkovský dostal päťdesiatku

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš obsadil 2. priečku v súťaži kanoistov na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Augsburgu.

03.06.2023 13:05 , aktualizované: 13:28
Matej Benuš Foto: ,
Matej Beňuš.
debata

V Bavorsku nestačil iba na domáceho jazdca Siderisa Tasiadisa, za úradujúcim svetovým šampiónom zaostal bratislavský rodák o 3,08 sekundy. Strieborný medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro 35-ročný Beňuš sa v SP dostal na pódium po takmer štyroch rokoch, predtým bol medzi trojicou najlepších ešte v septembri 2019 v Prahe-Troji.

„Je to veľmi dobrý začiatok sezóny. Netrafil som tam bránku a musel sa vrátiť, no zachránil som to. Zvyšok jazdy bol fajn. Druhé miesto sa ráta, je to super,“ povedal v prenose JOJ Šport Beňuš.

Veľkou vecou je tretia priečka Čecha Jiřího Prskavca, ktorý doteraz zbieral úspechy v kajaku a je v ňom úradujúci olympijský šampión. Rozhodol sa však vyskúšať aj kanoe a v ňom teraz dosiahol zatiaľ najväčší úspech.

Všetci traja jazdci na pódiu absolvovali finálovú jazdu bez trestných sekúnd, pričom Prskavec zaostal za Beňušom iba o 11 stotín sekundy. Finálová jazda nevyšla víťazovi semifinále Alexandrovi Slafkovskému.

Skúsený Lipták riskoval a nevyhol sa chybám, úplne minul deviatu bránku a klasifikovali ho napokon na 10. pozícii.

„Vo finále som ukázal, aký je vodný slalom náročný. Aj také sú jazdy a také sú dni. Som šťastný, že som bol vo finále. Zo semifinále som mal dobrý pocit. Vo finále je to o detailoch, ale tie dnes nehrali v môj prospech,“ zhodnotil Slafkovský.

SR Čunovo Vodný slalom Majstrovstvá Sveta BAX Čítajte aj Ľudia nás vidia nastajlovaných, bolesť zostáva skrytá. Jurajovi držím palce

V sobotu sa vo finále predstavila aj Zuzana Paňková v súťaži kanoistiek, so šiestimi trestnými sekundami napokon obsadila 8. priečku.

„Vo finále som cítila v rukách šiestu jazdu, nebola sa tak silná, ako by som chcela,“ povedala v prenose JOJ Šport stále iba 18-ročná Slovenka.

Suverénnou víťazkou sa stala Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá predtým ovládla aj semifinále a napravila sa chuť po piatkovej súťaž kajakárok, v ktorej sa nedostala do finále.

Matej Beňuš Čítajte aj Česť Slovákov zachraňoval Beňuš. V celkovom poradí skončil na pódiu

Foxová v sobotu triumfovala o 6,51 sekundy pred Francúzkou Angele Hugovou a tretia skončila domáca Elena Liliková (+7,06 s), ktorá v piatok ovládla finále kajakárok.

Pred bránami finále v sobotu zostali Emanuela Luknárová a Marko Mirgorodský.

„Snažila som sa ísť naplno až do cieľa, ale koncentrácia sa mi držala ťažšie, keď už som vedela, že na finále to po 50-sekundovej penalizácii nebude. Boli v tej jazde aj pekné momenty, v Ausburgu sa mi jazdí dobre a preto je to sklamanie,“ zhodnotila Luknárová v prenose JOJ Šport, Mirgorodský o svojom vystúpení povedal:

„Bolo to trochu utrápené, nedarilo sa mi ísť s vodou a stálo ma to dosť síl. Mrzí ma tento výkon, pretože som si veril na finále.“

Už v piatok absolvovali súboje o pódium kajakári a kajakárky. Vo finále sa predstavila iba Eliška Mintálová, tej však záverečná jazda nevyšla a skončila desiata.

Semifinále bolo konečnou pre Zuzanu Paňkovú aj trio mužov Adama Gonšenicu, Jakuba Grigara a Martina Halčina. Nedeľa je v Augsburgu vyhradená novej olympijskej disciplíne – kajak krosu. V nej budú o pódium bojovať Eliška Mintálová, Zuzana Paňková, Martin Halčin a Jakub Stanovský.

Najlepšie zarábajúci športovci v uplynulom roku Fotogaléria - 51 fotiek Všetky fotky
V top päťdesiatke najbohatších športovcov v...
debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Beňuš #Alexander Slafkovský