Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Skvelý úspech mladej Slovenky. Od titulu majsterky sveta ju delilo deväť sekúnd

Slovenská triatlonistka Margaréta Vráblová získala na MS v Santa Eularii na Ibize striebornú medailu v akvatlone.

01.05.2023 14:21
MV-JOT-08 Foto:
Margaréta Vráblová.
debata (2)

V kategórii elite žien finišovala 18-ročná členka Dukly v čase 33:05 min., za víťazkou Zsanett Bragmayerovou z Maďarska zaostala o 9 sekúnd. Medzi mužmi obsadil Richard Varga 11. priečku.

Vráblová sa špecializuje na triatlon od svojich štrnástich rokov a pripravuje sa pod vedením svojho otca a trénera Jozefa Vrábela.

Peter Rojtáš skončil na MS na Ibize na 26. pozícii, Filip Lizák finišoval 35. a Tomáš Tolkunov na 45. priečke.

MS v triatlone – akvatlon
výsledky ženy:
1. Zsanett Bragmayerová (Maď.) 32:56 min, 2. Margaréta VRÁBLOVÁ (SR) +9 s, 3. Celine Kaiserová (Nem.) +1:14 min

výsledky muži:
1. Cristian Fernandez Nieto (Šp.) 29:04 min, 2. Christopher Perham +4 s, 3. Jimmy Lund (obaja V. Brit.) +9 s,…, 11. Richard VARGA +48 s,…, 26. Peter ROJTÁŠ +1:42 min, 35. Filip LIZÁK +2:08, 45. Tomáš TOLKUNOV (všetci SR) +3:40