Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Salkazanov je tretíkrát za sebou majstrom Európy, Kardanov si vybojoval bronz

Slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov tretíkrát za sebou triumfoval na majstrovstvách Európy. Na šampionáte v Záhrebe zdolal vo finále voľnoštýliarov v kategórii do 74 kg Taliana Franka Chamiza Marqueza 3:1.

19.04.2023 19:09, aktualizované: 20:45
Tajmuraz Salkazanov. Foto: ,
Tajmuraz Salkazanov.
debata (3)

Druhú medailu v priebehu večera zabezpečil pre Slovensko Ermak Kardanov. V kategórii do 92 kg zdolal v súboji o bronz voľnoštýliara z Izraela Matthewa Finesilvera 6:0.

Finálový duel kategórie do 74 kg bol reprízou minuloročného finále z Budapešti a Salkazanov si so svojím súperom opäť poradil.

Titul získal aj v roku 2021 vo Varšave. Vo svojej zbierke má aj tri cenné kovy z majstrovstiev sveta, na ktorých vybojoval dvakrát striebro a raz bronz.

„Je to veľmi pekný úspech. Tešíme sa z toho. Získať tretíkrát titul majstra Európy, to už niečo znamená. Naším hlavným cieľom v sezóne je však uspieť na septembrových majstrovstvách sveta v Belehrade a získať tam miestenku na olympijské hry do Paríža,“ povedal Salkazanov.

Kardanov získal prvý cenný kov v kariére. Bronz sa pokúsil získať aj Boris Makojev v kategórii do 86 kg, no neuspel. Nad jeho sily bol Abubakr Abakarov z Azerbajdžanu, ktorý zvíťazil 7:4.

„Tejmuraz ukázal veľký charakter. V drese Slovenska ešte predvedie veľké výsledky. Majstrovstvá sveta chceme vyhrať. Ermak prekvapil. Bojoval o váhovú kategóriu vyššie, no napriek tomu ukázal, že aj v mladom veku je už veľkým zápasníkom,“ zhodnotil vystúpenie Slovákov reprezentačný tréner Erik Cap.

ME v zápasení v Záhrebe

do 74 kg:
finále: Tajmuraz SALKAZANOV (SR) – Frank Chamizo Marquez (Tal.) 3:1

do 86 kg:
finále: Dauren Kurugliev (Gréc.) – Myles Nazem Amine (San Maríno) 3:1
o 3. miesto: Abubakr Abakarov (Azer.) – Boris MAKOJEV (SR) 7:4

do 92 kg:
finále: Feyzullah Aktürk (Turec.) – Osman Nurmagomedov (Azer.) 5:2
o 3. miesto: Ermak KARDANOV (SR) – Matthew Phillip Finesilver (Izr.) 6:0

Karlos Vémola Čítajte viac Vémola pri návrate utŕžil, no súpera napokon uškrtil. Spomenul možnosť, pri ktorej Végha nevyzve
3 debata chyba
Viac na túto tému: #zápasenie #Tajmuraz Salkazanov #Ermak Kardanov