Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Vlani im ukázali prostredník, teraz ich MOV volá späť. S Rusmi sú neustále problémy, ruku by som im na OH nepodal

Myslíte si, že Rusi s Bielorusmi pôjdu do Paríža?

Vzhľadom na to, že ich pozvali na jesenné Ázijské hry (23.9 – 7.10. v čínskom Chang-Čou), čo bude pre nich akoby kvalifikácia na OH 2024, sa predstavia aj v Paríži.

Bude to taký mačkopes – pod neutrálnou vlajkou, bez ruských a bieloruských symbolov a hymien. Zabúdame na dôležitý fenomén – peniaze. Zaujímalo by ma, čo si o tom budú myslieť ukrajinskí športovci.

Ste s nejakými v kontakte?

Rozprával som sa s niektorými. Vraj je to v Kyjeve celkom fajn – cez deň trénovali, ale v noci museli spať v bunkri, lebo zneli sirény.

Neviem, ako Rusov a Bielorusov prijmú ostatné krajiny. Na Slovensku sa však väčšina bude tešiť, že sme nič nepovedali a nikoho sme si nepohnevali…

David Svoboda Čítajte viac Pekný, ale hlúpy. Česi sa pustili do svojho olympijského šampióna, zastal sa Rusov

Ak by nastala modelová situácia a v parížskych rozplavbách by sa stretli Rus s Ukrajincom, čo by to mohlo priniesť?

Pre Ukrajincov bude špeciálnou motiváciou zdolať ich. Bude to ako s hokejistami ČSSR okolo kapitána Jozefa Golonku na MS 1969, keď chceli zdolať Sovietsky zväz za každú cenu po augustovej invázii rok predtým.

V Paríži to môže byť ešte vyhrotenejšie, šport bude drsnejší. Obávam sa, že ak Ukrajinec stretne Rusa či Bielorusa, dôjde k potýčke. Nečudoval by som sa tomu.

Čo spravíte, ak budete plávať na majstrovstvách sveta či olympiáde s Bielorusom či Rusom?

Stále pôjdem vo svojej dráhe proti časomeru so snahou byť čo najrýchlejší a ideálne prvý. Ak bude niekto lepší, musím to akceptovať. Na tom sa nič nemení. Ak to však budú podporovatelia svojich režimov, nepodám im ruku.

Ako vyzerali ikony svetového športu, keď boli deti Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Vyskúšajte si svoje pozorovacie schopnosti a...

© Autorské práva vyhradené

28 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Nagy