Finálová dráma v Superbowle. Kansas rozhodol osem sekúnd pred koncom

Superbowl, finále NFL v americkom futbale, vyhrali hráči Kansas City Chiefs. V súboji o titul zvíťazili nad Phiadelphiou Eagles 38:35 a po tretíkrát v histórii klubu získali trofej Vinca Lombardiho.

13.02.2023 06:52 , aktualizované: 07:27
755628687 Foto:
Radosť hráčov Kansas City Chiefs po triumfe v Superbowle.
debata (4)

O triumfe rozhodol Kansas až v poslednej štvrtine, ktorú vyhral 17:8. Za vyrovnaného stavu 35:35 priniesol Chiefs titul 27-yardový kop Harrisona Butkera osem sekúnd pred koncom. Cenu pre najlepšieho hráča finále si vybojoval quarterback Kansas City Patrick Mahomes.

Ostro sledovanú polčasovú šou zaobstarala speváčka Rihanna, ktorej manažéri ešte v priebehu samotného stretnutia oznámili, že je po druhýkrát tehotná. Americko-barbadoská umelkyňa sa prezentovala niekoľkými hitmi vrátane piesní ako Umbrella a Diamonds.

Chiefs získali v najprestížnejšej zámorskej súťaži tretí titul. Uspeli aj v rokoch 1969 a 2019. Neúspešne sa o Super Bowl pokúšali v rokoch 1966 a 2020. Philadelphia sa vo finále predstavila štvrtýkrát a tretíkrát neuspela. Titul získala v roku 2017, prehru zaznamenala i v rokoch 1980 a 2004.

Učiteľka i futbalistka. Krásky hviezd Super Bowlu Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Futbalistka, učiteľka či láska z detstva....

Kansas City prehrávalo v polovici duelu o desať bodov 14:24, no dokázalo duel zvrátiť vo svoj prospech. Quarterback Patrick Mahomes si v závere prvého polčasu podvrtol členok, no to mu nezabránilo zaznamenať dva touchdowny vo štvrtej štvrtine, celkovo si pripísal tri.

„O tento úspech sa nezaslúžila jedna osoba. Všetci sme náš výkon dokázali vygradovať. Obrana sa išla v druhom polčase zodrať a v útoku sme našli spôsob, ako uspieť. Ďakujem každému v tomto tíme za bojovnosť,“ povedal po zápase Mahomes podľa AFP.

Quarterback Jalen Hurts zariadil pre Philadelphiu dokonca štyri touchdowny, no nestačilo to. „Môžete buď zvíťaziť, alebo sa z toho poučiť. Som hrdý na tento tím. Dokázali sme prekonať mnohé prekážky, hoci náš veľký cieľ sme nesplnili.“