Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Záhoráci sa pustili do veľkej veci za 12 miliónov. Pozrite si vizualizáciu

Výstavba športovej arény v Malackách sa oficiálne začala. V lokalite Píla, kde má multifunkčná aréna vyrásť, v stredu poklepali symbolický základný kameň.

05.10.2022 14:30
debata (1)
Pozrite si vizualizáciu novej arény v Malackách Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Šport Aréna Malacky.

„Aréna bude športovým tréningovým komplexom, ktorého súčasťou bude okrem hokejovej haly aj multifunkčná hala pre kolektívne športy a ďalšie športovo-technické zázemie. Bude slúžiť obyvateľom mesta i okresu, rekreačným športovcom i športovým klubom na prípravu,“ pripomenul primátor Malaciek Juraj Říha.

Výstavbu nového športoviska ocenil aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

„Budeme sa tešiť, keď v Malackách vznikne hokejový klub, kde v budúcnosti vyrastú hokejisti a hokejistky. Sme radi, že mesto ponúkne deťom možnosť všeobecnej pohybovej aktivity, ktorá je dôležitá pre ich rozvoj a zdravý životný štýl,“ uviedol.

Aréna by mala stáť o dva roky. Jej financovanie vo výške 12.684.000 eur bez DPH bude viaczdrojové. Pôjde o kombináciu financií mesta, úveru a štátnej dotácie vo výške 1,5 milióna eur.

V rámci energií ráta aktuálny projekt s kombináciou vykurovania na plyn a zvyškovým teplom z výroby ľadu. Mesto začalo zvažovať odpojenie arény od plynu a jeho nahradenie tepelným čerpadlom, rovnako tak možnosť využitia fotovoltických panelov na streche arény.

Halu postaví spoločnosť Sytiq, ktorá vo verejnej súťaži uspela s najnižšou cenou.

Federer a jeho luxusný apartmán v Dubaji Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Apartmán Rogera Federera.
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Malacky