Prvýkrát ako Bátovská Fialková. Slovenskej hviezde to v lete frčí

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková získala bronz v šprinte na majstrovstvách sveta v letnom biatlone.

27.08.2022 19:32
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Bátovská Fialková.

V nemeckom Ruhpoldingu triumfovala v sobotu na 6 km trati Talianka Lisa Vitozziová pred Markétou Davidovou z Česka. Slovenka skončila tretia spolu so Švajčiarkou Lenou Häckiovou Grossovou.

Bátovská Fialková mala čistú streľbu, na víťazku stratila takmer 24 sekúnd. Jej sestra Ivona Fialková obsadila jedenástu pozíciu s jednou chybou a odstupom 54,9 s. Čisto strieľala Davidová, Vitozziová sa pomýlila raz na prvej položke.

Medzi mužmi triumfoval švédsky reprezentant Sebastian Samuelsson. V pretekoch na 7,5 km zvíťazil pred krajanom Pepem Femlingom, bronz získal Švajčiar Niklas Hartweg. Slovák Michal Šima obsadil jedenáste miesto s bezchybnou streľbou a mankom 51,9 sekundy na víťaza. Samuelsson pridal k striebru zo superšprintu aj najcennejší kov, Femling získal v piatok bronz.

V súťaži junioriek sa v top 10 umiestnili až tri Slovenky. Zuzana Remeňová skončila na siedmom mieste a hneď za ňou klasifikovali Emu Kapustovú. Elitnú desiatku uzavrela Júlia Machyniaková.

MS v letnom biatlone:

• šprint mužov (7,5 km): 1. Sebastian Samuelsson 18:38,1 min (0+1), 2. Peppe Femling (obaja Švéd.) +8,3 s (1+0), 3. Niklas Hartweg (Švaj.) +27,2 (0+1), … 11. Michal ŠIMA (SR) +51,9 (0+0)

*šprint žien (6 km): 1. Lisa Vitozziová (Tal.) 16:21,4 min (1+0), 2. Markéta Davidová (ČR) +2,4 s (0+0), 3. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ (SR) a Lena Häckiová Grossová (Švaj.) obe +23,9 (obe 0+0), … 11. Ivona FIALKOVÁ (SR) +54,9 (0+1)

Viac na túto tému: #Paulína Bátovská Fialková