Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Olympiáda v Indii? Hovorí sa o roku 2036 aj o atletike pred 132-tisíc divákmi

Indická olympijská asociácia (IOA) rokuje s predstaviteľmi Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o možnosti organizovať v Indii olympijské hry v roku 2036.

11.10.2021 20:24
Narendra Modi Foto:
Ilustračné foto
debata

Prezradil to prezident IOA Narinder Batra a doplnil, že ideálnym stánkom na organizáciu úvodného ceremoniálu by v takom prípade bol kriketový štadión Narendra Modi Stadium s kapacitou 132-tisíc miest v meste Ahmedabad na západe krajiny. Po renovácii je to najväčšia kriketová aréna na svete. Informácie priniesol web moneycontrol.com s odvolaním sa na agentúru PTI.

„Ak sa ma niekto spýta na dejisko otváracieho ceremoniálu v súčasnosti, bez zaváhania poviem názov tohto štadióna,“ povedal Batra a pokračoval: „V Indii aktuálne nemáme iný štadión, ktorý by viac vyhovoval pre otvorenie olympiády. Neviem predpovedať, aké to bude v roku 2036, ale môj názor je taký, že štadión Ahmedabad je aktuálne ideálny.“

Pripomenul tiež, že rovnaké dejisko by hostilo aj súťaže v atletike. „A tá je pod piatimi kruhmi najväčšou udalosťou,“ doplnil šéf IOA. V rozhovore s indickými novinármi tiež povedal, že OH môžu hostiť tri či štyri indické mestá.

Favoritky na zisk veľkého glóbusu 2021/2022 Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Marta Bassinová v predošlej sezóne zničila...

„Šanca, že získame právo hostiť OH, je veľká,“ myslí si Batra. „Definitíva by mohla padnú v horizonte dvoch či troch rokov. A my aktuálne rokujeme s MOV,“ dodal. Podľa šéfa IOA sa o OH 2036 uchádza šesť až sedem krajín.

Otázne je, aký bude postoj Indie po decembrových voľbách v radoch IOA, keď sa na čelo organizácie dostane Batrov nástupca. „Sme na dobrej ceste, aby sme sa stali treťou najsilnejšou ekonomikou na svete. Za istých okolností by sme v roku 2036 mohli byť druhí,“ poznamenal.

Toto je nová partia, ktorá bude pomáhať Saganovi Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
34-ročný Nór Edvald Boasson-Hagen by mohol byť...
debata chyba
Viac na túto tému: #India #OH 2036