Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Súpera si napozeral na videu. Prvý Slovák na paralympiáde začal výborne

Slovenský parastolný tenista Martin Ludrovský úspešne vstúpil do PH 2020 v Tokiu. V stredajšom úvodnom stretnutí v F-skupine dvojhry zdolal Thajčana Thirayua Chueawonga 3:1.

25.08.2021 09:09, aktualizované: 15:26
Martin Ludrovsky Foto:
Martin Ludrovský.
debata

Ludrovský zasiahol do hry ako prvý Slovák na podujatí. "Bol to veľmi ťažký zápas. Na paralympiáde sú vždy také, ale tento špeciálne. Nikdy predtým som s ním nehral, nemal som s ním žiadnu skúsenosť.

Musel som si ho napozerať na videu. O to som radšej, že som vyhral," uviedol paralympijský šampión zo súťaže družstiev z Londýna 2012 pre portál paralympic.sk.

Druhým súperom Ludrovského v skupine bude vo štvrtok Luis Flores z Čile. Pôjde o piaty vzájomný súboj.

„Ak sa nemýlim, mám to s ním zatiaľ 3:1 na zápasy, ale v poslednom čase sa veľmi zlepšil. Budem musieť byť oveľa koncentrovanejší a dávať si pozor na jeho servis. A byť odvážny,“ dodal Ludrovský, ktorý si nedáva špecifické ciele: „Radšej nie, idem od zápasu k zápasu a uvidí sa.“

Z víťazstva sa tešil aj Boris Trávníček. Dvadsaťtriročný debutant na paralympiáde vyhral 3:2 na sety nad Thajčanom Wanchaiom Chaiwutom, hoci v rozhodujúcom sete prehrával 3:5 aj 6:7.

„Aj na majstrovstvách sveta pred tromi rokmi som s ním vyhral a tiež to bol divoký zápas. Boli to nervy, ako na hojdačke, ale nakoniec rozhodli tri loptičky v rozhodujúcom sete v môj prospech. Som strašne rád. Aj z toho, že som sa sem dokázal prebojovať, aj z toho, že mám za sebou víťazný úvod,“ radoval sa Trávníček.

Päťsetový zápas neustál Peter Mihálik. Zdolal ho Kórejčan Kim Young-Gun, hoci musel otáčať zo stavu 1:2 na sety. Alena Kánová proti Kórejčanke Yoon Jiyu veľa šancí nedostala a prehrala 0:3.

„Nevedela som sa proti nej dostať poriadne do hry. Ešte aj prasiatka jej padali. Je rýchla, mala výborný servis. Treba uznať, bola dobrá,“ priznala slovenská reprezentantka.

Paralympijské hry v Tokiu – 1. súťažný deň
Parastolný tenis – zápasy v skupinách
muži – 1. kolo: Martin LUDROVSKÝ (SR) – Thirayu Chueawong (Thaj.) 3:1 (7, –8, 9, 8), Kim Young-Gun (Kór. rep.) – Peter MIHÁLIK (SR) 3:2 (8, –12, –14, 10, 8), Boris TRÁVNÍČEK (SR) – Wanchai Chaiwut (Thaj.) 3:2 (18, –1, 2, –6, 8)
ženy – 1. kolo: Yoon Jiyu (Kór.) – Alena KÁNOVÁ (SR) 3:0 (5, 3, 7)

debata chyba
Viac na túto tému: #Tokio 2020 #Martin Ludrovský #parastolný tenis