Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Smutná správa. Zákerná choroba premohla slovenského paralympionika

Smutná správa zasiahla v stredu slovenskú paralympijskú rodinu, vo veku 46 rokov zomrel reprezentant v paratlaku na lavičke Marek Kamzík.

31.03.2021 16:34
Marek Kamzík Foto:
Marek Kamzík.
debata (10)

Rodák z Veľkého Krtíša sa predstavil na paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro 2016, kde v kategórii nad 107 kilogramov obsadil šieste miesto. Štartovať chcel aj v lete 2021 na paralympiáde v japonskom Tokiu a bojovať tam o medailu.

Kamzík mal v ostatných dňoch ležať v nemocnici so zlyhávajúcimi orgánmi na COVID oddelení a na prístrojoch. "Pred tým, než išiel do nemocnice, bol v skvelej forme. Došli mi slová…“, povedal po zverejnení smutnej informácie tréner reprezentácie v paratlaku na lavičke Michal Čapla pre web Slovenského paralympijského výboru (SPV).

Marek Kamzík sa narodil s čiastočný rázštepom chrbtice a syndrómom fixovanej miechy. Napriek starostlivosti lekárov a operáciám zostala jeho miecha poškodená, mal čiastočne ochrnutú pravú nohu. Ako dieťa sa v rodnom Veľkom Krtíši venoval futbalu, na ktorý však neskôr zanevrel.

Paratlaku na lavičke sa venoval viac ako dekádu, dostal sa s ním až na paralympiádu. Po Riu 2016 však už ďalší paralympijský štart nepridá. Marek Kamzík bol viacnásobným majstrom Slovenska, vo februári 2020 vybojoval na Svetovom pohári v Manchestri svoju prvú medailu – striebornú.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Marek Kamzík