Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šéf z klietky odhovára Tysona: Mike, neblbni, máš už 53

Prezident organizácie miešaných bojových umení UFC Dana White apeluje na bývalého amerického profesionálneho boxera Mikea Tysona, aby sa nevracal do ringu. Najmladší majster sveta superťažkej hmotnostnej kategórie začal vo veku 53 rokov opäť trénovať a chystá sa na exhibičné zápasy.

19.05.2020 20:56
Tyson. Foto:
Mike Tyson.
debata

Tyson nedávno zverejnil video zo svojej prípravy a k návratu do tréningu inšpiroval aj krajana a niekdajšieho rivala Evandera Holyfielda. Ten naznačil, že by si vedel predstaviť tretí vzájomný súboj za charitatívnym účelom.

Holyfield zvíťazil v roku 1996 technickým knokautom, o rok neskôr uspel aj v neslávne známej odvete. Tysona diskvalifikovali po tom, ako súperovi odhryzol časť ucha.

Amerického promotéra však neoslovila takáto myšlienka.

„Keď som vyrastal, vzhliadal som k Mikeovi Tysonovi. Vždy som bol jeho fanúšik a stali sme sa veľmi dobrými priateľmi. Prosím ho, aby neboxoval. Vyzerá úžasné, stále je výbušný a silný. Je jeden z najlepších v histórii, ale má 53 rokov. Mike, prosím, nerob to,“ povedal White pre portál sportsnet.ca.

Zvažuje, že Tysonovi ponúkne inú formu sebarealizácie: „Neviem, čo chce robiť, no niečo rozhodne chystá. Ak by mal spraviť čosi šialené, radšej do toho vstúpim a vymyslím niečo, vďaka čomu si to rozmyslí.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Mike Tyson #Dana White