Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Odmieta pomoc trénerov. Železná lady prekonala rekord Moravcovej

Maďarská plavkyňa Katinka Hosszúová na nedávnych ME v krátkom bazéne opäť len ťažko hľadala konkurenciu. V škótskom Glasgowe sa predstavila v štyroch disciplínach a vo všetkých získala zlatú medailu.

10.12.2019 12:26
Katinka Hosszúová Foto: ,
Katinka Hosszúová sa na nedávnych ME predstavila v štyroch disciplínach a vo všetkých získala zlato.
debata

Triumfovala v polohových pretekoch na 100, 200 aj 400 metrov a svoju úspešnú bilanciu doplnila prvenstvom na motýľkárskej dvojstovke. Na konte má už 20 zlatých medailí z ME v krátkom bazéne, čím prekonala doterajší rekord už legendárnej Slovenky Martiny Moravcovej.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

First day was clearly fun Let’s get on the second day! Köszönjük a szurkolást! Ma is gyertek!

Príspevok, ktorý zdieľa Katinka Hosszu (@hosszukatinka),

Rodáčka z Piešťan získala pri desiatich účastiach na kontinentálnom šampionáte v krátkom bazéne 29 medailí s bilanciou 19 zlatých, osem strieborných a dve bronzové. Hosszúová, prezývaná aj maďarská „Železná lady“, má zatiaľ 26 medailí (20–4–2), ale v počte zlatých už predstihla šesťnásobnú víťazku ankety Športovec roka na Slovensku.

V Glasgowe bolo najsuverénnejšie hneď prvé víťazstvo 30-ročnej plavkyne z Pécsu. V polohových pretekoch na 400 metrov nadelila druhej krajanke Zsuzsanne Jakabosovej 3,66 sekundy.

Katinka Hosszúová sa môže pýšiť už 63 zlatými medailami a hoci momentálne nemá trénera, poctivo sa pripravuje na budúcoročné OH v Tokiu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dirty Double for tonight and 1000th medal for Hungary #IronLady

Príspevok, ktorý zdieľa Katinka Hosszu (@hosszukatinka),

„Rozhodla som sa, že bude trénovať sama. Pripravila som si vlastné programy, keďže viem, čo potrebujem. Trénujem osem až desať hodín denne. Ak to bude potrebné, požiadam o pomoc ľudí z môjho tímu, ale budem ‚trénerom‘, ktorý prevezme všetku zodpovednosť,“ cituje Hosszúovú portál france24.com.

Účasťou v Tokiu Maďarka vyrovná zápis Moravcovej v počte piatich štartov na olympijských hrách. Slovenka debutovala v Barcelone 1992, o osem rokov neskôr získala dve striebra v austrálskom Sydney a olympijskú púť ukončila v Pekingu 2008.

Martine Moravcovej plávanie nechýba. Mám iné... Foto: Pravda, Ľuboš Pilc
Martina Moravcová Martine Moravcovej plávanie nechýba. Mám iné priority a starosti, vraví.

Okrem legendárnej maďarskej plavkyne zaujali športovú verejnosť na ME v krátkom bazéne aj výkony ruského reprezentanta Vladimira Morozova. V Glasgowe vybojoval až sedem zlatých medailí, z toho štyri v štafetových pretekoch.

Zatienil tak šesť zlatých svojho krajana Klimenta Kolesnikova a tiež výkon Hosszúovej zo šampionátu v roku 2015. V izraelskom meste Netanya si Maďarka trúfala na sedem zlatých, ale v disciplíne 400 metrov voľným spôsobom ju o tri stotinky zdolala Britka Jazmin Carlinová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Moravcová #Katinka Hosszúová