Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Rana pre organizátorov. Sabovčík do Bratislavy nepríde

Veľkú ranu dostali organizátori chystanej krasokorčuliarskej exhibície Fire on Ice v Ostrave a Bratislave. Pôvodným zámerom podujatia bola oficiálna rozlúčka Jozefa Sabovčíka s exhibičnými vystúpeniami, no 55-ročný bratislavský rodák kvôli zdravotným problémom nemôže pricestovať z USA do Európy.

29.10.2019 16:36
Jozef Sabovčík Foto: ,
Dvojnásobný majster Európy krasokorčuliar Jozef Sabovčík sa mal v Bratislave oficiálne rozlúčiť s exhibičnými vystúpeniami.
debata (1)

"Hovorím to s nesmierne ťažkým srdcom. Situácia sa zhoršila natoľko, že bohužiaľ, 31. októbra musím podstúpiť operáciu. Štyri dni po takomto zákroku nie je možné, aby som zvládol cestu cez oceán.

Fire on Ice sa musí konať bezo mňa. Šou bude ale určite fantastická, pretože sú tam najväčšie hviezdy svetového ľadu," odkázal fanúšikom dvojnásobný majster Európy z Göteborgu 1985 a Kodane 1986.

Vysvetlil aj detaily svojich problémov. "Začala mi tŕpnuť ľavá noha a prsty natoľko, že som si ich už vôbec necítil. Dôvodom bola platnička, z ktorej mi v júli kus odstránili. Lekár mi odporučil zákrok, aby sme sa vyvarovali trvalejšiemu poškodeniu reflexov v nohe.

Rekonvalescencia žiaľ nebola bez problémov, mal som bolesti. Vraj je to pri hojení po tomto zákroku relatívne bežné. Situácia sa však po čase začala zhoršovať. Všemožne som sa snažil môj stav stabilizovať tak, aby som mohol na Slovensko a do Čiech priletieť. Podstúpil som rôzne kúry a injekcie, nič však nepomáhalo,” pokračoval Sabovčík.

Na exhibícii v Bratislave sa vo štvrtok 7. novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstavia viaceré hviezdy svetového krasokorčuľovania. V rámci šou Fire on Ice sa na ľade predstavia aj Alexej Jagudin, Adelina Sotnikovová, Tatiana Totmianinová s Maximom Marininom či mnohí ďalší.

Okrem hostí zo zahraničia by na ľade nemali chýbať ani súrodenci Oľga a Jozef Beständigovci, ktorí sú najúspešnejšou športovou dvojicou v histórii samostatného Slovenska. Bronzový medailista zo ZOH 1984 v Sarajeve Jozef Sabovčík bude môcť bratislavskú exhibíciu sledovať iba doma v americkom Salt Lake City.

Priaznivci poznajú Jozefa Sabovčíka aj podľa kúsku, ktorý ho preslávil po celej planéte – salto vzad. "Zo zdravotných dôvodov ho už nerobím, po päťdesiatke to už veľmi nejde. Od šiestich rokov som odskákal veľa skokov, poznačili aj moje telo. Aj moja manželka sa už o mňa bála.

Skočiť salto zdanlivo nie je ťažké, potrebujete rýchlosť a dobrý rozbeh. Viem však, že mnohí krasokorčuliari to nedokázali, skúšal ho aj Jevgenij Pľuščenko a nezvládol to. Často niekto príde za mnou a hovorí mi, aby som ho naučil salto.

Nerobím to, môže spadnúť na chrbát či na hlavu a potom je zle. V minulosti si pri tréningu salta Kurt Browning vykĺbil rameno a radšej to nechal tak,“ prezradil Sabovčík.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Jozef Sabovčík