Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kajakári vo Svetovom pohári nevystúpili na pódium. Uspel iba Slafkovský

Slovenskí kajakári zostali pod stupňami víťazov na pretekoch 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. Obaja reprezentanti sa presvedčili o nevyspytateľnosti kanála ležiaceho neďaleko metropoly Ľubľana.

30.06.2019 13:41
Alexander Slafkovský Foto: ,
Alexander Slafkovský skončil vo finále na treťom mieste.

Andrej Málek obsadil vo finále s jednou chybou siedme miesto a Jakuba Grigara odsunula 50-sekundová penalizácia až na predposlednú deviatu pozíciu.

Víťazstvo si pripísal Talian Giovanni De Gennaro, ktorý zdolal o päť stotín sekundy domáceho Petra Kauzera a o necelé dve sekundy Čecha Jiřího Prskavca.

Dvadsaťštyriročný Málek nenadviazal na minulotýždňové víťazstvo z domácej vody v Čunove a na štrnástej bránke sa nevyhol jednému nepovolenému dotyku, ktorý mu pridal k času dve trestné sekundy.

O dva roky mladší Grigar skončil ešte o dve priečky nižšie, keď nezvládol prejazd štrnástou bránkou a v cieli mal na konte až 52 trestných sekúnd.

Z troch slovenských lodí v tejto disciplíne neprenikol do finále iba Martin Halčin. V semifinále obsadil 16. priečku s mankom 5,65 s po jednej chybe na protivodnej štvrtej bránke.

V kategórii C1 žien zvíťazila Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá napriek štyrom trestným sekundám zdolala druhú Rakúšanku Viktoriu Wolffhardtovú o 1,16 s. Tretia skončila Američanka Evy Liebfarthová.

Jediná slovenská semifinálová zástupkyňa v tejto disciplíne Simona Glejteková obsadila 23. pozíciu Dvadsaťročnú vodnú slalomárku vyradila z boja o finále 50-sekundová penalizácia na dvanástej bránke.

Nebyť tohto zaváhania, mohla obsadiť v semifinále deviatu priečku. Okrem toho mladá Liptáčka „ťukla“ aj na bránkach číslo dva a pätnásť.

Slovenská výprava si odváža z Tacenu jedno medailové umiestnenie vďaka sobotňajšiemu tretiemu miestu Alexandra Slafkovského v C1 mužov. Do finále sa okrem neho prebojovali aj kanoista Michal Martikán a už spomínaní kajakári Málek s Grigarom.

3. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v Tacene

K1M – finále: 1. Giovanni De Gennaro (Tal.) 83,10 s (0), 2. Peter Kauzer (Slovin.) +0,05, 3. Jiří Prskavec (ČR) +1,87, … 7. Andrej Málek +7,93 (2), … 9. Jakub Grigar +51,11 (52) … v semifinále: 16. Martin Halčin (všetci SR) nepostúpil do finále

C1Ž – finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 103,06 s (4), 2. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) +1,16 (0), 3. Evy Liebfarthová (USA) +7,63, … v semifinále: 23. Simona Glejteková (SR) nepostúpila do finále

TV Pravda: Slávna Tour de France sa blíži. Peter Sagan je pred jej štartom na správnej ceste, tvrdí v ďalšej časti relácie Týždeň v športe bývalý slovenský cyklista Peter Velits: